HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Riskli Yapının Yıkımı ve Yerine Yapı İnşasındaArsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Ülkemizin afetler bakımından riskli olması nedeniyle kentsel dönüşüm süreçleri önem arz etmektedir. 2012 yılında 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun yürürlüğe girmiş ve günümüze değin birçok kez değişikliğe uğramıştır.

6306 sayılı Kanun, afet riski altındaki alanlar ile bu alanlar dışındaki riskli yapıların bulunduğu arsa ve arazilerde, fen ve sanat norm ve standartlarına uygun, sağlıklı ve güvenli yaşama çevrelerini teşkil etmek üzere iyileştirme, tasfiye ve yenilemelere dair usul ve esasları belirlemek amacıyla düzenlenmiştir.

Uygulamada ise iyileştirme, tasfiye, yenileme gibi işlemlerin değerlendirilebilmesi ve gerçekleştirilebilmesi için yapıların riskli olup olmadığının tespiti gerekmektedir. Risk tespitinin kesinleşmesi sonrasında yapının mevcut durumuna göre yıkım veya güçlendirme işlemlerinin yapılması söz konusu olmaktadır. Bu doğrultuda arsa veya yapı sahiplerinin, bu işlemleri yürütmek üzere riskli yapıların yıkımı ve yerine yeni bir yapının inşasına yönelik arsa payı karşılığı inşaat sözleşmelerine taraf olması son derece yaygın hale gelmiştir.

Kitapta; bu sözleşmelere öncel riskli yapıların tespiti, tespitin ve yıkımın kesinleşmesi, yıkımın mevcut diğer sözleşmelere, sınırlı ayni haklara ve şerhlere etkisi, yeniden inşaya yönelik sözleşmelerin kurulması, sözleşmelerin şekli, tarafların hak ve borçları, temerrüt hükümleri, sözleşmelerin sona ermesi ve 6306 sayılı Kanun çerçevesinde farklılık arz eden durumlar bir bütün olarak değerlendirilerek, süreçte sıklıkla karşılaşılan uyuşmazlıklar ile tartışmalı hususlar üzerinde durulmuştur.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı210
YazarNur Selen Demiralp
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...