HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Prof. Dr. Ceval Kaya Armağanı

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

6 Mart 1957’de Bursa’nın Mustafakemal Paşa ilçesinde doğdu. İlk ve Orta Okulu Bursa’da, Liseyi Edirne’de okudu. Yüksek tahsilini 1976-1980 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Çapa Yüksek Öğretmen Okulu’nda yaptı. Muharrem Ergin, Kemal Eraslan, Osman Fikri Sertkaya, Nuri Yüce; Sadettin Buluç, Faruk Kadri Timurtaş, Necmettin Hacıeminoğlu, Mertol Tulum ile Ahmet Topaloğlu’ndan Eski ve Yeni Türkçe devresi metinlerini; Abdülkadir Karahan, Mehmet Çavuşoğlu ve Ali Alp-aslan’dan Eski Türk Edebiyatı metinlerini; Mehmet Kaplan, Ömer Faruk Akün, İnci Enginün, Birol Emil ve Zeynep Kerman’dan Yeni Türk Edebiyatı metinlerini okudu. Ayrıca tarih bölümünde İbrahim Kafesoğlu’nun derslerine devam etti.
1989’da Eski Uygur Türkçesi’nin Temel eserlerinden Altun Yaruk (Suvarnaprabhasottamasûtra) adlı tezini savunarak “Doktor” unvanını, 1993’te Yardımcı Doçent, 1998’de Doçent, 2006’da Profesör unvanlarını aldı.
1982-1984 yılları arasında Kırıkkale Kaynarca Lisesi’nde edebiyat öğretmenliği yaptı. 
1984-2010 yılları arasında Marmara Üniversitesi, 2011’den bu güne kadar da Ardahan Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 
1989-1992 yılları arasında Budapeşte’de Loránd Eötvös Üniversitesi Türk Filolojisi Bölümünde Türkçe okutmanı olarak görevlendirildi. Bu sırada Macarca öğrendi, Macar Türkolojisini tanıdı.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde iki kez olmak üzere, 1998-2000 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde, 2006-2009 yılları arasında da Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünde konuk öğretim üyesi olarak görev aldı.
Dost, meslekdaş, arkadaş ve öğrencileri ona 65. doğum gününde Prof. Dr. Ceval Kaya Armağanı’nı sundu. Armağanda 34 meslek-taşının Türkçe, Almanca, İngilizce orijinal araştırma ve incelemeleri yer almaktadır.

Basım Yılı2022
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt TipiKuşe
Sayfa Sayısı570
YazarGünay Karaağaç , Mesut Şen , Osman Fikri Sertkaya
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...