HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kiraya Verenin Ayıptan Doğan Sorumluluğu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Ayıptan doğan sorumluluk kapsamında kiraya veren, teslim sırasında var olan veya teslimden sonra ortaya çıkan eksikliklerden ve bozukluklardan dolayı sorumludur.
Kiralananın teslim sırasında ayıplı olması durumunda kiracının sahip olduğu haklar TBK m. 304 hükmünde düzenlenmiştir. Buna karşın ayıbın sonradan ortaya çıkması durumunda kiracının sahip olduğu haklara ise TBK m. 305 ve devamı hükümlerinde yer verilmiştir. Her iki durumda da kiralanandaki ayıbın önemli veya önemsiz ayıp niteliğinde olmasına göre kiracıya farklı haklar tanınmıştır.

Çalışmanın birinci bölümünde kira sözleşmesine ilişkin genel açıklamalar yapılmış ve tarafların borçlarına kısaca değinilmiştir. İkinci bölümde ise ayıp kavramına değinilmiş, doktrin ve yargı kararları doğrultusunda ayıp türleri ve ayıptan sorumluluğun özellikleri açıklanmıştır. Ardından kiraya verenin ayıptan sorumluluğunun tanımı yapılmış ve bu sorumluluğun hukukî niteliğine ilişkin doktrin görüşlerine yer verilmiştir. Kiraya verenin ayıptan doğan sorumluluğunun özelliklerine ve bir hukukî ilişkide ayıptan doğan sorumluluk hükümleri ile yanılma, aldatma, sözleşme görüşmelerinden doğan sorumluluk, haksız fiil ve gereği gibi ifa etmeme hükümlerinin aynı anda uygulama imkânı bulması durumunda bunlar arasındaki yarışmaya değinilmiştir. Kiraya verenin ayıptan doğan sorumluluğu için gereken maddî ve şeklî şartlar açıklanmıştır. Son olarak kiraya verenin ayıptan doğan sorumluluğunun hüküm ve sonuçlarına yer verilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı256
YazarTahir Sarıdoğan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...