HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kiralananın Tahliyesi ve Ödenmeyen Kira Bedelinin Tahsilinde İcra Takibi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitapta, İcra ve İflas Kanunu'nun 269 - 276. maddelerinde düzenlenen, "kiralar hakkında hususi hükümler ve kiralanan taşınmazların tahliyesi" ile ilgili maddeler inceleme konusu yapılarak;

- Kiralananın tahliyesi ve ödenmeyen kira bedelinin tahsili için icra takibi yapan kiralayan, takip talebinde mutlaka kiracının kiralanandan tahliyesini talep etmelidir. Aksi takdirde icra mahkemesi, kiralayanın açtığı itirazın kaldırılması ve tahliye davasında tahliye talebinin reddine karar verir.

- Kiralananın tahliyesi ve ödenmeyen kira bedelinin tahsili için kiralayanın yaptığı icra takibinde kiracı-borçlunun takibe itiraz etmesi üzerine icra takibi durur. Bu durumda kiralayan, ödeme emrinin kiracıya tebliğ tarihinden itibaren 30 gün geçmeden icra mahkemesinden, itirazın kaldırılması ve tahliye talep etmemelidir. Eğer kiralayan, ödeme emrinin kiracıya tebliğ tarihinden itibaren 30 gün geçmeden icra mahkemesinden itirazın kaldırılması ve tahliye talebinde bulunursa, icra mahkemesi henüz kiracıya tanınan 30 günlük kira bedelinin ödenme süresi geçmediğinden kiralayanın tahliyesi talebini reddeder.

- Kiralananın tahliyesinde, itiraz eden kiracı itirazında kira akdine ve aylık kira miktarına açıkça itiraz etmelidir.

- İtirazın iptali davası açılırken ödenecek toplam harç miktarından, itiraza konu icra takibi yapılırken yatırılan peşin harç miktarı mahsup edilir.

Gibi icra hukukuna ilişkin püf noktalarına yer verilmiştir. Ayrıca kiralananın tahliyesi, birikmiş kira alacağının tahsili, icra takibinin yapılması, takibin kesinleşmesi ve icra takibine vaki itiraz halinde açılan itirazın iptali davalarına ilişkin konular; kira sözleşmesi, ihtarname, dilekçe ve bilirkişi rapor örnekleriyle incelenmiş, konuya ilişkin güncel yargı kararları eklenmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı326
YazarFiliz Berberoğlu Yenipınar
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...