HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Hazret-i Pir'den Cemaleddin Aziz'e Halveti Şabaniler

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Bu mütevâzı çalışmada Hazret-i Pîr Şabân-ı Velî’den (4 Mayıs 1569) Cemâleddîn Kunat Azîz’e (ö. 15 Mart 2013) kadar yaşayagelen Halvetî Şabânî postnişînleri ana kaynaklardanderlenen bilgiler ışığında ele alınmaktadır. Eserde daha ziyade Geredeli Azîz, Kütahyalı Sâlih, Eskişehirli Mehmed Sâdık, Uşaklı Yamalızâde, Yakupzâde ve Şeyh Cemâleddîn Kunat gibi son devir Şabânî şeyhleri hakkında bilgiler verilmiştir. “Şabân-ı Velî’den Cemâleddîn Kunat Azîz’e Halvetî/Şabânîler” adıyla kaleme aldığımız bu eser esasen Cemâleddîn Kunat Hazretleri’yle ilgili yazmış olduğumuz hatıraların muhtasar bir girişi mahiyetindedir. Diğer büyük çalışmamız devam etmektedir.
Ehline mâlûmdur ki, tarih içinde İslâm’ın hakîkatini öğretip yaşatan mânâ yollarından biri de “Halvetiyye” erkânıdır. On iki hak yoldan biri olan Halvetiyye erkânı, Hazret-i Peygamber’in mânâsından zuhûr edip Hazret-i Alî’ye intikâl eden Nûr-ı Muhammedî sırrını sağdan sağa günümüze taşıyan ve her biri “etin etimdir, nefesin nefesimdir, rûhun rûhumdur Yâ Alî!” ilâhî nüktesine mazhar olan âbid, âşık ve ârif gönüllü müctehid ve müceddid azîzlerin silsilesidir. Ehlinin: “Pîr-i Halvetin elinde/ Sırr-ı Murtazâ gizlidir.” buyurduğu üzere tevhîd-i zât sırrı el’ân bu azîzlerin dilinde ve elinde gizlidir. Cumhuriyet hükûmetinin tekayâ ve zevayâ ile ilgili çıkarmış olduğu kanûnla birlikte (1925) Halvetî Şabânî azîzlerinden olan Eskişehirli Mehmed Sâdık Aziz (ö. 1928), Yamalızâde Ali Rıza Efendi (ö.1939), Yakupzâde Mustafa Efendi (ö. 1973) ve Cemâleddîn Kunat Azîz ( ö. 2013) erkândaki bazı uygulamalarını manâya çekmiş ve mensuplarını zikrullah ve sohbet ile tenhada yetiştirmiştir. Bu sebeple elinizdeki eser, Halvetî/Şabânîliğinin son dönemde yaşayan zât postlarıyla ilgili verdiği bilgiler noktasından önemlidir. Şurası iyi bilinmelidir ki, bu erkâna mensup azîzler, mensuplarını Hak katındaki gerçek din olan İslâm’ın hakikatini aşk ve irfân yoluyla yaşatıp vahdet-i vücûda ulaştırmayı hedeflerler. Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu gerçeğinden hareketle yaşayan erkân mensupları, devletini ve milletini seven, hükûmeti “hikmetullah” kabul eden bir şuurla yaşamışlardır. Halvetî/Şabânî azîz ve mensupları tarihte olduğu gibi bugün de insanlığın vicdânı, Hak aşkının ve irfanının kaynağı olmaya devam etmektedirler.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı128
YazarMustafa Tatcı
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...