HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Haksız Fiil Sorumluluğu ve Tazminat Davaları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitapta ilk bölümde, haksız fiile dayalı sorumluluk konusu ele alınmış, Borçlar Kanunu ve Medeni Kanun başta olmak üzere kanunlardaki başlıca kusurlu ve kusursuz sorumluluk nedenleri ile sebepsiz zenginleşme kurumu incelenmiştir. İkinci bölümde, maddi ve manevi tazminatın belirlenmesine ilişkin usul ve esaslar doktrin ve yargı kararları ışığında incelenmiştir. Üçüncü bölümde, çeşitli sorumluluk nedenleri açısından kişilere ve mal varlığına verilen zararlara yer verilmiştir. Dördüncü bölüm, görev ve yetki başta olmak üzere tazminat davalarında uygulanan usul hükümleri ve adil yargılanma hakkıyla ilgilidir.

Beşinci baskıda; kitaptaki açıklamalar büyük ölçüde güncellenmiş ve ilgili konulara yeni Yargıtay ve AYM bireysel başvuru emsal kararları eklenmiştir. Okuyucu talebiyle, kitabın isminde de kısmi bir değişiklik yapılmıştır. Bu baskıda kitabın hacmi yaklaşık 2350 sayfayı bulmuştur. İki cilt yayınlamanın maliyeti artıracağı öngörülerek kararlar bölümünün önemli bir kısmı karekod uygulamasıyla elektronik ortamda yayımlanmıştır. İlgili karar başlığı altındaki karekoddan, cep telefonu/web kamera tarafından okutularak bilgisayara aktarılmak suretiyle yararlanılabilecektir.
Boyut17x25 cm
DilTürkçe
Kapak TürüCiltli
Sayfa Sayısı1648
YazarHasan Tahsin Gökcan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...