HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

YÖNETİCİ İŞLEVLER - Bilişsel Süreçlerde Üst Boyut

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Günümüz “modern” yaşamında üstesinden gelmek için yoğun çaba sarf ettiğimiz çok sayıda sorunla karşı karşıya kalmaktayız. Dakiklik, etkin ve doğru karar verme, işlevsellik ve haz ilkesi sarmalındaki modern insanın kuşkusuz en büyük yardımcısı, kurgusal yapısıyla beyin ve onun iz düşümü zihindir. Beynin söz konusu süreçleri yönetebilmesinde etkin olansa bazı davranışlarımızın otomatik veya çok da düşünmeden gerçekleştirilmesi, bazılarının ise çok daha ayrıntılı ve kapsamlı düşünmeye ihtiyacının olmasıdır. Bu işleyişten sorumlu pek çok zihinsel yapı vardır. Bu kitabın odak noktası ise bu yapılardan birisi olan yönetici işlevlerdir.
Yaşadığımız ortama daha iyi uyum sağlamamızda etkili olan yönetici işlevler; zihnimizi hızlı bir şekilde değiştirmemizi, uygunsuz düşünce ve davranışlarımızı engellememizi, mevcut ve/veya ileride yapacağımız eylemlere ilişkin plan oluşturmamızı, uygulamamızı ve plan tamamlanana kadar sebat etmemizi ve sosyal ilişkilerimizin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlar. Beynimizin frontal lob işleyişiyle yakından ilişkili olan yönetici işlevler, bir amacı incelemek ve ona ulaşmak için gerekli olan üst düzey bilişsel yetenekleri kapsayan bilişsel süreçler kümesidir.
Kitabımız; alanında uzman, çok sayıda bilimsel çalışması olan bilim insanları tarafından kaleme alınmıştır. On yedi bölümden oluşan kitapta; yönetici işlevler ve bileşenleri, çalışma belleği, bilişsel esneklik, ketleyici kontrol, problem çözme, zaman yönetimi, planlama/organizasyon, sosyal beceriler, zihin kuramı ve yönetici işlevler, öz düzenleme ve yönetici işlevler, duygu düzenleme, erken çocukluk eğitiminde yönetici işlevler, yönetici işlevler ve akademik beceriler, nörolojik ve psikiyatrik bozukluklarda yönetici işlevler ile yönetici işlevler ve suç konuları üzerinde durulmuştur.
Yönetici işlevler ile ilgilenen okurlara ışık olacağını umduğumuz kitabımızın yönetici işlevlerle ilk defa karşılaşan okur için tadımlık bir başlangıç, bilgi sahibi olanlar için son yazının gözden geçirildiği ve yeni sorulara gebe bir okuma olacağına inanıyoruz.
Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıEkim, 2023
Boyut16,5x24
Sayfa Sayısı450
YazarA. Şebnem Soysal Acar , Aysun Ünal , Derya Durusu Emek Savaş , Derya Evgin , Duygu Hünerli , Elifcan Cesur , Esra Kısacık , Ezgi Ildırım , Gözde Emik Aksoy , Gülşah Sevinç , Hilal Aydın , İpek Ergönül Hürman , Kızbes Meral Kılıç , Mehmet Sağlam , Mustafa ÇETİN , Nakşidil Torun , Nazan Kaytez , Ramazan İnci , Seren Düzenli Öztürk , Yelda Kublay , Yeşim Yurdakul , Zeliha Yazıcı
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...