HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Yeni Nesil Bilgi Merkezleri: Veri Yönetimi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Bu eser; dünyada ve Türkiye'de Bilgi Teknolojileri (BT) ile birlikte; gelişen, değişen ve dönüşen bilgi formları "Açık Bilim" ekosistemi içerisinde dijital "veri'; "araştırma verisi'; "büyük veri" ve yeni nesil bilgi merkezi organizasyon yönetişimlerini içermektedir. Küresel dünyada, "bilgi" ve "zaman" değerli bir emtia haline gelmiştir. "Endüstri 4.0 & 5.0" "dijital bilgi çağında"; BT/ağ/internet/w3/yapay zeka-Al'daki gelişmelere bağlı olarak geleneksel kütüphaneler biçim değiştirmiştir ve duvarsız dijital kütüphanelere dönüşmüştür. Dijital kütüphanel­er, bilgi kaynakları hizmetlerini BT/ağ/lnternetW3/AI destekli olarak OPAC ve güçlü WEB içerikleri ile yürütmektedirler. Dijitalleşme, bilgi merkezi organi­zasyonlarını "yapısal ", "işlevsel" ve "yönetsel" bazda değişim ve dönüşüme uğratmıştır. 
Çalışma ile "dijital" bilgi merkezleri; "organizasyon" ve "veri yönetimi" uygulama­larını nasıl yürütecek? Bu süreçte etkileştiği yapı ve ekosistemler, ağ'sal eklemlen­ebilirlikleri, kullandıkları standartlar, sorun alanları, hizmet hedef kitle, üstlendiği görevler, BT/Ağ/lnternet/AI/W3, "dijital veri ve bilgi yönetişim" içerikleri entelek­tüel düzeyde değerlendirilmiştir. Çalışma ile ayrıca, "özgür bilim" anlayışı ve"özgür bilim yönetişimi" ile akademik özgürlüklere destek verilmiştir. 
Çalışma ile kurumsal yeni nesil dijital kütüphaneler;" organizasyon yönetişimi" ve "dijital veri yönetişimi" ekseninde literatür destekli ve geniş bir perspektifte entelektüel düzeyde değerlendirilmiştir. 
Asıl soru şu ! 
Bilgi teknolojilerindeki devasa gelişmeler ve buna bağlı olarak ağ bağlantılı veri işleyen ve değerlendirebilen ve otonom karar verebilen yapay zeka karşısında insan nerede konumlanacak? 
Umut ederiz ki, gelecekte insanlık, yapay zeka / nesnelerin interneti olan bilgi nesnelerinin kölesi durumuna dönüştürülmez!

Basım Yılı2023
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı383
YazarOrhan Alav
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...