HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türkiye’de Boru Hatlarının Güvenliği

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu kitapta, üreticilerle tüketiciler arasında bir enerji geçiş ülkesi olmanın ötesine geçerek bir enerji terminali olmayı hedefleyen Türkiye'nin, boru hatlarının güvenliği konusunu nasıl ele aldığı incelenerek mevcut boru hatları güvenlik sisteminin iyileştirilmesini öngören kapsamlı bir ideal model sunulması amaçlanmıştır. Kitapta; bu doğrultuda enerji arz güvenliği konusundan çok iletim güvenliği, diğer bir ifadeyle mevcut ya da yapılması planlanan boru hatlarının korunması, güvenliğinin sağlanması konuları üzerinde durulmuş, petrol ve doğal gaz boru hatlarıyla petrol ve doğal gaz taşımanın güvenlik boyutuna odaklanılmıştır. Kitabın ana iddiası, “Türkiye'de kritik altyapı tesisi olarak algılanan boru hatlarının güvenliğini sağlamada, kapsamlı ve bütüncül bir yaklaşımın olmadığıdır”.
Kitabın Türkiye'de enerji iletim güvenliği ve boru hatlarının korunması konusundaki özgün katkısı, boru hatları iletim güvenliği konusunun kapsamlı bir çerçevede ilk defa ele alınmasıdır. Önerilen ideal güvenlik yapısı da bu çerçevede bir öneri olarak görülmelidir. Söz konusu ideal yapının, Türkiye'nin idari ve yasal gerçekleri ışığında mümkün olduğunca geniş kapsamlı ve uygulanabilir bir model olmasına çalışılmıştır. Amaç, önerilen yapıyla mevcut boru hatları güvenlik politikalarının iyileştirilmesi ve daha etkin bir kurumsal yaklaşımın oluşturulmasına katkı sağlanmasıdır.
Türkiye coğrafyasında yer alan ve gelecekte inşa edilmesi düşünülen Doğu Akdeniz boru hattı projesi gibi projelerin güvenliğini sağlamada, bu kitapta yer alan önerilerin karar vericilere ve proje yöneticilerine yardımcı olacağı düşünülmektedir. Ayrıca enerji iletimi, boru hatları ve kritik altyapı güvenliği konusunda çalışan ve araştırmalar yapan akademisyenlere, saha çalışanlarına ve konu hakkında bilgi edinmek isteyenlere, bu kitapta ayrıntılı bilgiler sunulmuştur. Kitabın gerek akademik düzeyde gerekse saha çalışanları düzeyinde yapılan araştırmalar ile yazılmış olmasının, kitabı kendi alanında daha özel bir konuma getirdiği değerlendirilmektedir.
Baskı Sayısı1. Baskı
Baskı YılıEylül, 2023
Boyut16,5x24
Sayfa Sayısı268
YazarM. Melih Başdemir
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...