HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türk ve Amerikan HukukundaTüzel Kişilerin Ceza Sorumluluğu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Tüzel kişiler bugün tüm dünyada ekonomik ve sosyal hayatın bir gerçeği olarak önemli roller üstlenmektedir. Suçla mücadele ve cezalandırma noktalarında tüzel kişilere uygulanacak yaptırımlar ise her ülkenin kendi iç dinamiklerine göre şekillenmekte, kimi ülkeler tüzel kişileri cezalandırmaktayken kimi ülkeler tüzel kişilere ceza dışı yaptırımlar uygulamaktadır. Ancak dünyada tüzel kişilerin cezalandırılmasına yönelik uygulamalarda giderek artan bir eğilim olduğu da gözlemlenmektedir.

Bu kitapta, tüzel kişiler hakkında birtakım yaptırımlar uygulanmasını kabul etmekle birlikte cezalandırılmasını kabul etmeyen Türk hukuku düzenleme ve uygulamaları ile tüzel kişileri cezalandıran Amerikan hukuku düzenleme ve uygulamaları karşılaştırmalı olarak incelenmiş, aynı zamanda çeşitli ülke uygulamalarına da değinilmiştir.

Ceza hukukunda tüzel kişi kavramı, tüzel kişilerin ceza sorumluluğuna ilişkin teoriler, tüzel kişilerin ceza muhakemesindeki konumu ve rolü, tüzel kişiler hakkında uygulanabilecek yaptırımların neler olduğu hususları hem Türk hem de Amerikan ceza ve ceza muhakemesi hukuku bağlamında incelenirken, mevcut düzenlemelerin teorik ve pratik anlamda eksiklikleri tespit edilerek bu alandaki eksiklik ve ihtiyaçların giderilebilmesi için neler yapılabileceğine dair önerilerde bulunulmuştur.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı346
YazarGözde Kaçmaz Keskin
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...