HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türk Borçlar Kanunu KapsamındaEser Sözleşmesinde Eksik İş ve Ayıplı İş (Taşınmazlar Bakımından)

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu çalışmada eksik iş ve ayıplı iş kavramlarının tanımları ve farklılıkları ortaya konulmuş, aynı zamanda bu kavramların hüküm ve sonuçları ile ve eksik iş ve ayıplı iş bakımından karşılaşılan tartışmalı hususlar irdelenmiştir. Konu anlatılırken özellikle güncel yargı kararlarından ve doktrindeki görüşlerden faydalanılmıştır. Eser sözleşmesinde eksik iş ve ayıplı iş bu çalışmada özellikle taşınmazlar bakımından ve yalnızca 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu çerçevesinde, mehaz düzenlemelere yer verilmeden irdelenmiştir.

Yargıtay kararları tarafımızca incelendiğinde taşınmazlar kapsamında vuku bulan eksik iş ve ayıplı işe ilişkin uyuşmazlıkların çoğunluğu oluşturduğu görünmüştür. Bu nedenle çalışmamızda eksik iş ve ayıplı işe ilişkin genel tanımlar verilmekle beraber örneklendirmeler ve yargı kararları çoğunlukla taşınmazlar ve özellikle de inşaat sözleşmeleri bakımından verilmiştir. Eser sözleşmesinin taraflarından birinin tüketici olması halinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uygulama alanı bulabilmektedir ancak çalışmamız kapsamında konu yalnızca 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu bakımından ele alınmıştır. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'nda da eser sözleşmesine yönelik hükümler bulunmaktadır. Ancak belirttiğimiz gibi bu çalışma kapsamında yalnızca 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu işlenmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı136
YazarAyşe Nida Günal Üstün
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...