HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Tüketici İşlemi Niteliğindeki Taşınmaz Satış Sözleşmelerinde <br />Satıcının Ayıptan Sorumluluğu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Tüketici İşlemi Niteliğindeki Taşınmaz Satış Sözleşmelerinde Satıcının Ayıptan Sorumluluğu adlı bu eserin meydana gelmesindeki temel gaye akademik olarak böyle bir çalışmanın literatürde bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Nitekim 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında konusu ve türü farklı olan birçok sözleşme incelenmiş olsa da kanunun ayrıca üzerinde durduğu konut ve tatil amaçlı taşınmaz mallar bakımından herhangi bir eser kaleme alınmamıştır.

Eser, merkeze aldığı taşınmaz satış sözleşmelerinin tüketici hukuku kapsamında korunması bakımından dikkat çekmektedir. Nitekim taşınmaz malların tüketici kanunundan faydalanması hukuk uygulaması açısından yeni sayılabilecek bir gelişmedir. Bu bakımdan çalışmada tüketici işlemi niteliğindeki satış sözleşmelerinde konutlar bir bütün halinde ele alınırken tatil amaçlı sözleşmeler yalnızca devre mülk sözleşmeleri olarak mercek altına alınmıştır. Ayrıca sözleşme konusu malın taşınmaza bağlı özellikleriyle hukuki ve ekonomik ayıp oluşturmaları örnekler üzerinden değerlendirilmiştir. Eserde, teorik tartışmaların yanı sıra yargı uygulaması bakımından da her bir konuya örneklik teşkil edecek nitelikte Yargıtay kararlarına yer verilmiştir. Böylelikle hem doktrinde hem de hukuk uygulamasında faydalı bir eser olması amaçlanmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı188
YazarEsma Küçükbay
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...