HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Trafik Kazası Sonucu Oluşan Bedensel Zararlar

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Tazminat hukukunda zarardan sorumlu olan kişilerin tespiti ve zararın tam olarak giderilmesi son derece önem arz etmektedir. Motorlu aracın işletilmesinden doğan zararlarda işletenin sorumluluğu, sigorta sözleşmesiyle sigortacıya devredilmektedir. Zararın tespitinde ise kanun hükümleri, yargı kararları ile sigorta genel ve özel şartları esas alınmaktadır.

Eserde; bir sigorta sözleşmesi türü olan zorunlu mali sorumluluk sigortasının tarafları, tarafların hakları, borç ve yükümlülükleri ile sigortanın sağladığı teminat kapsamında bedensel zarar türleri Türk Borçlar Kanunu hükümleri esas alınarak incelenmiştir.

Eserde, bedensel zararların tasnifinde kanundaki ayırım esas alınmış, ancak tazminat kalemlerinin adlandırılmasında uygulamadaki terimler tercih edilmiştir.

Zorunlu mali sorumluluk sigortası, trafik kazası sonucu oluşan bedensel zarar türleri, sigortacıya karşı ileri sürülebilecek talepler ve tazminat davalarındaki yargılama usûl ve esasları, öğretideki görüşler ve içtihatlarla birlikte incelenmiştir. Bedensel zararların hesaplanmasında kullanılacak formüller ve yaşam tabloları incelenmiş ve tazminat hesaplaması örneklerle okuyucunun bilgisine sunulmuştur.

Yeni baskıda, Anayasa Mahkemesi tarafından verilen iptal kararı ve tazminat hesaplamasındaki sonuçları incelenmiş, konunun daha iyi anlaşılabilmesine yardımcı olacak örnekler, uygulama önerileri ve çelişkili konular hakkında yazarın görüşlerine yer verilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı362
YazarMuhammed İkbal Alsancak
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...