HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

TARIM BİLİM TARİHİ - Yeşil Aydınlanma

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bilim tarihi okumanın; bilim hakkında bilgi edinme, analiz (çözümleme) yeteneğini geliştirme, bilim felsefesinin ve düşüncenin anlaşılması gibi birçok faydası vardır.
Bu kitap, bilim ve aydınlanma konusuna ilgi duyanlar için “tarım bilim tarihi” bağlamında iyi bir içeriğe sahiptir.
Bu kitap, bilim ve bilim tarihi ile ilgilenen herkesi etkileyici bir yolculuğa davet ediyor. Her yaş ve çalışma grubundaki okuyucuya hitap eden eser, bilim ve aydınlanmayı tarihin seyrinde tarım örneğinde (yeşil aydınlanma) okuyucusuna sunuyor.
Bu kitap, okurunun, bilime ve aydınlanmaya olan tutkusunu yeniden alevlendirecek ve onu tarım biliminin köklerine uzanan bir yolculuğa çıkaracaktır.
Bu kitap, bilim tarihinde insanlığın her zaman ilk gündeminde olan gıda üretiminin (tarımın) Tarım Devrimi’nden 21. yüzyıla kadar olan 12 bin yıllık seyri konu hakkında uzmanlık bilgisi olmayan okurlar da düşünülerek hazırlandı.
Bu kitap, tarım biliminin gelişim sürecini, tarımın karşılaştığı meydan okumaları, paradigma değişimlerini (dönüm noktaları) ve değişimleri ortaya koyan güçleri, uygarlıkları ve ömrünü bilime ve aydınlanmaya adayan cesur insanların hikâyelerini okuruna kronolojik olarak sunuyor.
Bu kitap, insanlığın yeryüzünde varoluşu ile en temel gereksinim olan gıda temini beslenme ihtiyacını karşılamak- için tarımı keşfetmesi ve tarımın gen aktarımına kadar geliş(tir)mesinin (tanrılardan dronlara tarım) büyüleyici dünyasını anlatıyor.
Bu kitap, bilim sevenler için sıkılmadan okuyabilecekleri, "tarım bilim tarihi" konusunda Türkçede ilk telif eser olma yanında bir başucu kitabı olmaya adaydır.
Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıAralık, 2023
Boyut16,5x24
Sayfa Sayısı310
Yazarİsmail Güvenç
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...