HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Saray Yolu - Kahire Üçlemesi 1

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Mısır’ın büyük yazarı, Nobel Ödüllü Necib Mahfuz’un “Kahire Üçlemesi”nin birinci kitabı Saray Yolu, I. Dünya Savaşı’nın sonlarıyla Mısır’ın bağımsızlık mücadelesinin başladığı kısa dönemi anlatır. Kahire’de dükkân sahibi bir tüccarın aile hayatına odaklanan roman, erkeklerin serbest, kadınlarınsa sıkı bir kontrol altında olduğu dönemde, karakterleri birbirlerinden çok farklı aile bireylerinin her birinin kendi dünyalarını, dertlerini, duygularını, gönül işlerini, karmaşık ilişkilerini büyük bir incelikle ve şaşırtıcı bir geçeklik ve ayrıntı yoğunluğuyla yansıtır. Diğer yandan, bu bireysel ve gündelik dertlerin arasında toplumsal bir hareketin alevlenişine şahit oluruz. Eser, bireylerin yanı sıra bir toplumun, bir dönemin ruh halini de böyle bir sahicilikle ortaya koymasıyla okuru kendine hayran bırakır.
Saray Yolu dünya edebiyatında benzersizdir. Mahfuz bu kitapta olağanüstü fakat son derece inandırıcı karakterler yaratmış ve onların iç dünyalarını harikulade bir kavrayışla keşfetmiş… Tolstoy, Flaubert, Proust ayarında bir eser.
Philip Stewart, Independent

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı632
YazarNecib Mahfuz
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...