HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Renkli Notalarla Piyano Öğrenelim

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Dünya üzerinde birçok bilim insanı müzik eğitiminin çocuk gelişimi üzerindeki etkilerini araştırmıştır. Ortaya çıkan sonuçlardan da anlaşılacağı üzere erken yaşta enstrüman çalmak son derece önemlidir. Çünkü müzik eğitimi alan çocukların özellikle matematiksel becerilerini geliştirdiği, derslerde çok daha başarılı olduğu belirlenmiştir. Piyano çalarken sağ ve sol beyni aynı anda kullanmak beyindeki sinirsel bağlantıları güçlendirir. Piyano ve IQ arasındaki bağlantı oldukça yüksektir. Okul öncesi çağlarından itibaren piyano dersi alan çocukların IQ'larının yüksek oranda arttığı gözlenmiştir.

Piyano gibi temel klasik müzik enstrümanlarına erken yaşlarda başlamak önemlidir. Zihinsel gelişim açısından, okul öncesinde ve 4-6 yaş arasında piyano eğitimine başlanılması tavsiye edilir.

Piyano eğitimi alan çocuklar öncelikle el-göz koordinasyonunu geliştirdiğinden yazı yazmayı daha kolay öğrenirler. Bunun yanı sıra ince motor kaslarını sık kullandıkları için güzel el yazısı yazma yeteneği geliştirirler. Piyano çalarken nota takibi yapmak, eseri aynı tempo ile devam ettirmeye çalışmak odaklanmayı öğretir. Küçük yaşlardan itibaren düzenli Piyano eğitimi almanın, bireylerin konsantrasyon sürelerinin gelişmesine katkı sağladığı da kanıtlanmıştır. Piyano çalarken aynı anda iki satırın okunması, hızlı bir nota takibi gerekmesi gibi nedenlerden dolayı piyano çalanların daha hızlı kitap okudukları araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Basım Yılı2021
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı73
YazarCeren Kamalı
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...