HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Paket Yazılım Lisans Sözleşmeleri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Günümüzde yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen yazılımların pek çok farklı türü bulunmaktadır. Yazılımlara ilişkin bu çeşitlilik, yazılımları konu edinen sözleşmelerin içeriğinin de farklılaşmasına neden olmaktadır. Yazılımları konu edinen sözleşmeler, pek çok farklı edim yükümlülüğünü içerebilir. Bu nedenle yazılımları konu edinen tek tip bir sözleşmeden bahsetmek mümkün değildir.

Kitapta, yazılımları konu edinen sözleşmelerden uygulamada sıklıkla kullanılan "Paket Yazılım Lisans Sözleşmeleri" detaylı olarak incelenmiştir. İlk bölümde; yazılımlara ilişkin temel kavramlara değinilmek suretiyle, yazılımların sahip olduğu hukuki koruma ve eser sahibine bahşettiği hakların niteliği incelenmiştir. İkinci bölümde ise yazılım lisans sözleşmeleri tasnif edilerek, paket yazılım lisans sözleşmelerinin bu sözleşmeler içerisindeki yeri ve hukuki nitelikleri irdelenmiştir. Aynı bölüm içerisinde, paket yazılım lisans sözleşmelerine hangi hükümlerin ne şekilde uygulanacağına ilişkin görüş ve öneriler sunulmuştur. Üçüncü bölümde, sözleşmenin kurulma yöntemleri ile borca aykırılık hususları değerlendirilmiştir. Takip eden son bölümde ise paket yazılım lisans sözleşmelerinde sıklıkla yer alan kayıtların geçerliliği ve sözleşmenin sona erme halleri inceleme konusu yapılmıştır. Konunun takdimi kitapta, varılan kanaatlerin genel hatlarıyla yer aldığı "Sonuç" kısmıyla son bulmaktadır.
Boyut17x25 cm
DilTürkçe
Kapak TürüCiltli
Sayfa Sayısı288
YazarKaan Hatipoğlu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...