HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Özbekistan'da Ulus Kimlik - Dış Politika İlişkisi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Kazanlı meşhur Türk-Tatar siyaset adamı Ayaz İshaki, 20. yüzyıl başında geldiği İstanbul’da Osmanlı Türklerinin “Rusya İslamları-Rusya’da yaşayan Türk kavimleri” hakkındaki bilgilerinin gayet az ve bu bilgilerin doğruluğunun da şüpheli olduğunu ifade ediyor.

Ne yazık ki aradan geçen süre zarfında kaydedilen bütün gelişmelere ve Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’nin bağımsızlıklarını kazanmalarının üzerinden hatırı sayılır bir zaman geçmesine rağmen bu “bilgi noksanlığının” tam anlamıyla izale edildiğini söylemek mümkün değildir.

Elinizdeki kitap, Türk dünyasının en başat devletlerinden Özbekistan’ı daha iyi anlama arayışlarına bir katkı sunma çabası olarak görülebilir.

Türkiye’nin Türk dünyasını nasıl algıladığı kadar, belki de daha fazla, bu coğrafyadaki halkların ve devletlerin kendilerini nasıl tanımladıkları önem taşımaktadır.

Tanımak ve bilmek hem söz konusu Türk halklarını iyi anlamamızı hem Orta Asya Türk devletlerine yönelik sağlam zemine dayanan gerçekçi politikalar geliştirilmesini sağlayacaktır. Bu eser bahsettiğimiz anlayıştan hareketle Özbek ulus kimliğini tarihi gelişimi çerçevesinde inceleyerek; bağımsız Özbekistan’ın dış politika tercihleri üzerindeki etkisine odaklanmaktadır.

Basım Yılı2019
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı160
YazarTurhan Dilmaç
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...