HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Nemli Hava Termodinamiği ve Psikrometri Uygulamaları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
"Uygulamalı Nemli Hava Termodinamiği" kitabı; iklimlendirme ve kurutma ile uğraşan bütün teknik elemanlar ile birlikte, fakültelerin Enerji Sistemleri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği ve Meslek Yüksek Okullarının İklimlendirme ve Soğutma Programları'nda öğrenim gören öğrencilerin başvurabilecekleri bir temel kitap niteliğinde hazırlanmıştır. Kitapta; iklimlendirme (ısıtma, soğutma, nemlendirme ve nem alma) ve havalandırma ile ilgili bütün termodinamik ve mekanik işlemler ve özellikle Nemli Hava (Psikrometri) Diyagramı kullananların kaynak olarak başvurabilecekleri temel konuları ihtiva etmektedir.

Bu kitap; iklimlendirme öğrenmek isteyenlerin, iklimlendirmeye temel teşkil edecek bilgilerin, kavramların ve yine iklimlendirmedeki problemlerin çözümlerinde kullanılan temel eşitlik ve çizelgeleri bulabilecekleri bir kaynak eserdir.

Ayrıca; bu kitabın giriş bölümünde, genel ısı biliminde ihtiyaç duyulan hemen hemen bütün kavramlar(mefhumlar) ve bilgiler verilmiştir.

Nemli hava diyagramında (Psikrometrik Diyagram) ısıtma, soğutma, nemlendirme, nem çekme gibi bütün termodinamik işlemlere ait örnek problem çözümleri yapılarak konulara açıklık getirilmiştir.

Nemli hava diyagramı yardımı ile termodinamik işlemler yapmak üzere ikilimlendirme santralında kullanılan ısıtma, soğutma, nemlendirme ve nem alma kısımlarının(ünitelerinin) güçlerinin nasıl bulunacağı çözümlü örnek problemlerle gösterilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı336
YazarHikmet Doğan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...