HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Mimari Proje Düzenleme Sözleşmesi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Mimarlar yapıların meydana gelmesinde mimari projeleri çizerek önemli rol oynamaktadır. Yapılar, mimari projede çizilen ve hazırlanan şekilde hayata geçirilmektedir. Bu sebeple sağlam yapıların öncelikle özenle hazırlanmış mimari projelere sahip olması gerekmektedir. Mimari proje düzenleme sözleşmesi açıkça bir kanunla düzenleme altına alınmamış sadece sözleşme ile ilgili belirli kavramlara bazı kanun ve yönetmeliklerde yer verilmiştir. Mimari proje düzenleme sözleşmesine uygulanacak olan hukukun belirlenmesi ihtiyacı doğmaktadır.

Çalışmamızda, mevcut literatürde araştırma yapılmış, güncel doktrin görüşleri ve Yargıtay Kararları ortaya konularak mimari proje düzenleme sözleşmesinin sözleşmenin hukuki niteliği belirlenmiştir. Çalışmanın birinci bölümünde, mimari proje düzenleme sözleşmesinin tanımı, tarafları, konusu, şekli, kurulması, benzer sözleşmelerden ayırt edilmesi ve hukuki niteliğine yer verilmiştir.

İkinci bölümde, tarafların hak ve yükümlülükleri belirlenen hukuki nitelik doğrultusunda ortaya konulmuştur. Mimarın sadakat ve özen borcu, bildirim yükümlülüğü, işe zamanında başlama ve teslim etme yükümlülükleri, mimarın bizzat ifa borcu, mimarın proje hatalarından kaynaklanan sorumluluğu ele alınmıştır. Mimarın en önemli hakkı olan telif hakkı üzerinde durulmuş ve mimarın depremden doğan sorumluluğu da açıklanmıştır. Son bölümde ise sözleşmenin ihlali kavramı, mimarın telif hakkının ihlali, sözleşmenin sona erme sebepleri, sorumlulukta zamanaşımı süreleri ve alternatif uyuşmazlık çözüm yolları yer almaktadır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı176
YazarŞule Kılınç
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...