HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kur'an ve Tarih

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

1969 yılında Sivas’ta doğdu.1975 yılında Sivas Kızılırmak İlkokulu’nda başladığı ilköğrenimini, Almanya / Berlin’de Karl Heinz Vorschule, ardından İstanbul Etiler Özel İdeal Kolej’inde devam ettirerek Sivas Danişmentgazi İlkokulu’nda tamamladı. 1983 yılnda Behrampaşa Ortaokulu’ndan ve 1985 yılında Sivas Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümünden mezun oldu. 1988 yılında İstanbul Bakırköy Bushido Spor Enstitüsü’nde Kung-fu Siyah Kuşak sahibi oldu.

1986 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1992 yılları arasında Ankara Polatlı Topçu ve Füze Okulu’ndan Yedek Subay Asteğmen Öğretmen olarak mezun olup, Ağrı/ Diyadin Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda askerlik görevini tamamladı. 1992 yılında İstanbul üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans öğrenimini “Antik Kaynaklarda Karadeniz Bölgesi” konulu tez ile 1995 yılında tamamladı.

1993 yılında Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak ilk akademik görevine başladı. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı’ndaDoktora öğrenimine başlayıp 2004 yılında “Pers Helenistik ve Roma Dönemlerinde Paphlagonia Pontus Bölgesi Kültleri” adlı doktora tezi ile “Eskiçağ Tarihi Doktoru” ünvanını aldı.

2000yılında Cumhuriyet Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’ne Eskiçağ Tarihi Öğretim Görevlisi olarak atandı. 2009 yılında Yrd. Doç. Dr. Ünvanını aldı. 1996-2014 yılları arasında “Karadeniz Bölgesi Yüzey Araştırmaları” Harmanören Ortatunççağ Mezarlık kazıları” “Göller Bölgesi Yüzey Araştırmaları” “Konya ve Afyonkarahisar Yüzey Araştırmaları” “Dedemezarı Orta Hitit Çağı Kazıları” ile “Elbistan Karahöyük Kazıları” çalışmalarına katıldı.

“Manisa Antik Stratonikeia Kenti Kurtarma Kazıları” na davet edilerek bölgede Roma Çağıkaleleriyle ilgili araştırma ve incelemelerde bulundu. 2012-13 öğretim sezonunda Macaristan Budapeşte Eötve Lorant Üniversitesi’ nde Anadolu Yarımadasının Eski Çağı üzerine dersler verdi. Farklı zamanlarda Lüksemburg, Hollanda. Avusturya, Makedonya, Arnavutluk, Arabistan, Suriye, Lübnan, İsviçre, Ukrayna, Macaristan, Karadağ, Gürcistan, İtalya ve Bulgaristan’da tarihi ve arkeolojik konularda araştırma, inceleme ve kültürel çalışmalarda bulundu.

“İyilik Derneği” ni, ardından “Tarih Derneği” ni ve bu dernek bünyesin de” Karapapak Kültür Merkezi” ni kurdu. 2007 yılında Sivas Belediyesi bünyesinde oluşturulacak olan “Sivas Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeli” ne seçildi. 2006 yılından itibaren Avrupa Birliği’ne “Koca Çınar”, “Şehr-i Kültür Sivas ve Karapapaklar” ve “Woltran” projelerini sosyal sorumluluk kapsamında hazırlayıp başarıyla uyguladı.

Amatör olarak paraşüt kurslarına katıldı. Dağcılık ve kaya tırmanışı kurslarına katılarak birçok zirve tırmanışlarına iştirak etti. Almanca biliyor. 1994 yılından itibaren Şehnaz Işık ile evli olup İhsan Tolga ve Muhammed Kerem adlarında iki oğlu vardır. Yazarın birçok makalesi ile birlikte “Antik Kaynaklarda Karadeniz Bölgesi ve Milattan Önce” adlı iki kitabı daha bulunmaktadır.

Basım Yılı2018
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı230
YazarAdem Işık
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...