HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Konut ve Çatılı İşyeri Kiralarında Kira Tespiti ve Kira Sözleşmesinin Sona Erdirilmesi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitapta; konut ve çatılı işyeri kiralarında kira bedelinin belirlenmesine ilişkin TBK 343-346. maddeleri ile bu taşınmazlara ilişkin kira sözleşmesinin sona erdirilmesine ilişkin TBK 347-356. maddeleri incelenmiştir.

Kitap içeriği tümüyle uygulamaya yansıyan Yargıtay kararlarıyla desteklenmiş, konuya ilişkin yargı görüşüne hemen ve doğrudan ulaşılması amaçlanmıştır. Çünkü uygulayıcı, var olan uyuşmazlığın çözümünde ilk planda yargı görüşünü aramak ve bilmek zorundadır. Bu nedenle mümkün olduğu kadar çok karar kitaba alınmış, böylece o konuda uygulamanın kararlılıkla sürdürüldüğüne dikkat çekilmek istenmiştir.

Kiralayan ile kiracı arasındaki uyuşmazlıkların giderek yoğunlaştığı ve davaların artması nedeniyle bu uyuşmazlıkların dava şartı olarak arabuluculuk faaliyetine tabi tutulacağı düzenlenmiş, söz konusu değişiklik yeni baskıda kitaba işlenmiştir. Yine "Yargıtay Kararları Eşliğinde Çözümlü Kira Uyuşmazlıkları" başlıklı üçüncü bölüm kitaba alınarak kapsam genişletilmiş, uyuşmazlığa ilişkin yargılama sürecinde çıkabilecek sorular ilgili Yargıtay kararlarına göre yanıtlanmış ve bu kararların en son tarihli olanları seçilerek uygulamayı yansıtan çözümlere yer verilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı440
YazarErhan Günay
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...