HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kira Sözleşmesinde Yan Gider

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitapta; 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nun 303. maddesinde düzenleme konusu yapılan Kira Hukuku'n da yan gider kavramı, Kanun'un ilgili maddeleri ele alınarak, Doktrindeki farklı görüşler ve yargı kararları çerçevesinde incelenmiştir. Yan gider kavramının tanımına yönelik Kanun'da açık ve net bir ifadenin olmayışı, gerek doktrinde gerekse de yargı uygulamalarında farklı görüşlerin ve kararların mevcudiyeti; söz konusu gider kalemlerinin amaç ve ihtivasının belirlenmesi yönünde bir ihtiyaç oluşturmaktadır. Yan gider kavramını düzenleyen genel hüküm niteliğine haiz 303. maddenin aksini ön gören hükümlerin varlığı; söz konusu düzenlemenin emrediciliğine yönelik tartışmaların ve yan giderleri diğer masraflardan ayıran hususların ele alınmasını da gerekli kılmıştır.

Kitapta, yan gider kavramına ilişkin değerlendirmeler ayrıntılı olarak ele alındıktan sonra, yan giderlerin ifa edilmemesinin sonuç ve hükümleri irdelenmiş, kanun koyucunun yan giderlere atfettiği önem incelenmiştir. Türk Hukuku'n da yan gider kavramına yüklenen anlam ve niteliğe Mehaz İsviçre Borçlar Kanunu da dikkate alınarak yer verilmiş, kavramın hukuktaki mevcut anlayışının barındırdığı sorunlara ve eksiklere işaret edilerek bir değerlendirme yapılmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı154
YazarGülce Yüce
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...