HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kira Sözleşmesinde Kiralananın Geri Verilmesi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kira sözleşmesi, kullanma ve yararlanma amacı güden sözleşmeler arasında uygulamada en çok karşılaşılan sözleşmelerden bir tanesidir. Bu sebeple kira sözleşmesine ilişkin uyuşmazlıklar ve hukuki görüşler her dönemde varlığını sürdürmüştür. Kira sözleşmesi açısından uyuşmazlıkların doğmasına sebep olan durumlardan birisi, kira ilişkisinin sona ermesiyle kira konusunun geri verilmesidir. Türk Borçlar Kanunu'nun 334 ve 335. maddelerinde kira sözleşmesinin bitimiyle kira konusunun geri verilmesine ilişkin düzenlemeler yer almaktadır.

Uygulamada özellikle kiralananın teslim alındığı haliyle geri verilmesi konusu uyuşmazlıkların önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Kira sözleşmesine koyulan bazı kayıtların akıbetinin tespiti gerekmektedir.

Kitapta, kira sözleşmesinde geri verme kavramı ayrıntılı bir şekilde incelenmiş; 818 Sayılı Borçlar Kanunu ile 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu'ndaki düzenlemeler karşılaştırmalı bir şekilde ele alınmıştır. Özellikle bu kapsamda 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nun 334 ve 335. maddeleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeler yapılmıştır. Bununla birlikte geri verme borcu açısından önem arz eden, kiralananın geri verilmesinde tarafların borcu ve bu borca aykırılık durumlarına, taraflar arasında kiralananın geri verilmesine ilişkin ortaya çıkan uyuşmazlıklarda başvurulacak hukuki yollara ayrıntılı bir şekilde yer verilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı186
YazarHicret Doğu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...