HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kelepçeleme Sözleşmesi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kelepçeleme sözleşmesi bir sözleşme özgürlüğü sınırı ve yasa koyucunun zayıfın korunması vurgusunun ürünüdür. Karar verme özgürlüğüne de kapsayacak şekilde ekonomik faaliyet özgürlüğünden vazgeçme veya bu özgürlüğün aşırı sınırlandırılması halidir. Kişilik hakkı ihlâl edilmektedir ; vazgeçme ve aşırı sınırlandırma boyutuyla yapılan hukuki işlemin hüküm veya hükümleri genel ahlâka aykırıdır ve geçersizdir.

Kitapta, yapılan hukuki işlemin kelepçeleme sözleşmesi olarak nitelendirilmesinde öğretideki görüşler ve yargı kararlarının ışığında kelepçeleme hali olarak nitelendirdiğimiz bazı unsurlar ele alınmıştır. Bu unsurlar her somut olayda farklı içerik ve kapsamda ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle yapılacak değerlendirmenin somut olaya özgü olması gerektiği ve bu kapsamda sözleşme adaleti kavramına da vurgu yapılması gerektiği üzerinde durulmuştur. Bu çalışmayla, Türk, İsviçre ve Alman Hukukunda gün geçtikce daha fazla yer verilmeye başlayan kavramın sözleşmeler hukuku alanındaki yeri ve önemini göz önünde bulundurarak, kavramın yorum ve uygulamasına bir katkı sunmak amaçlanmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı234
YazarSevtap Yücel
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...