HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kamu Görevlisi Hekimlerin Tıbbi Müdahaleden Kaynaklanan Sorumluluğu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Uygulamada sıkça karşılaşılan hatalı tıbbi müdahale (malpraktis) davalarının teorik temellerini yargı kararları ile birlikte açıklayarak uygulamaya ışık tutan bu çalışma, üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde, sağlık hakkı ve sağlık hizmetinin anlatılmasının ardından, tıbbi müdahalenin hukuki niteliği üzerinde durularak hangi türleri olduğu ve hangi hallerde hatalı tıbbi müdahalelerin ortaya çıkabileceği konularına açıklık getirilmiştir.

İkinci bölümde, kamu görevlisi hekimlerin hangi tür sorumlulukları olduğu, sorumluluk nedenleri olan kişisel kusur, görev kusuru, hizmet kusuru ve kusursuz sorumluluk durumları açıklanarak meydana gelmeleri halinde davanın hangi yarı yerinde kime karşı açılacağı konusu incelenmiş ve Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası da mercek altına alınmıştır.

Üçüncü bölümde ise hatalı tıbbi müdahale nedeniyle açılacak olan tam yargı davalarının usulü, tazminatın hesaplanması, faiz gibi konulara öğreti ve yargı kararları doğrultusunda yer verilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı311
YazarSimge Demir
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...