HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İsmet Çavuşoğlu - Objektif Gerçeklikten Plastik Fantezilere

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

 Her sanatçının yarattığı/ürettiği eserleri arasında daha az veya daha çok beğendiği işleri vardır. Bazen bunlar belli bir dönemin en seçkin işidir, bazen sanat çevrelerinin, basının, ya da koleksiyonerlerin yoğun ilgi gösterdikleri bir temanın, bir estetik tercihin ürünleridir. Aynı zamanda sanatçı, duygusal bir yaklaşımla eserleri arasında görece bir ayrım da yapabilir. 
Yaklaşık 50 yıllık sanat hayatıma baktığımda farklı dönemlerden geçtiğimi, zaman zaman sanat anlayışımda, temalarımda ve çalışma tarzımda farklılıkların spontane olarak gelişme gösterdiğini görmekteyim. Bütün bunlar için sanatçının eğitim durumu, yaratıcı deneyimi, bilgi birikimi, bulunduğu ortam, coğrafya, çağ ve hayat tarzı belirleyici birer faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. 
Bu kitabımda retrospektif bir bakış çerçevesinde farklı dönemlerde ürettiğim ve beni kapsamlı olarak temsil edeceğini düşündüğüm yüzlerce eserden bir seçkiyi siz değerli sanatseverler, meslektaşlarım ve öğrencilerim ile paylaşmak istedim. Zaman içinde hayatımızın her alanlarında değişimler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Günümüz sanatçısının da inovatif bir bakış açısıyla, çağımızın bilimsel, sanatsal ve teknolojik yenilikleri ile yeni malzemelerini de dikkate alarak, yenilikçi bir anlayış ile sanat üretimine devam etmesinin doğal bir süreç olduğuna inanmaktayım. 
Dilerim bu kitabı okuyanlar sanatçı olarak izlediğim yolun ne kadar uzun ve zorlu, fakat bir o kadar da keyifli olduğunu hisseder. Kitabımın sanatçı adaylarına bir ilham kaynağı olmasını diliyorum. Kitabımı beni her zaman destekleyen ve pozitif etkileyen sevgili eşim Hilmiye Hanıma, çocuklarıma, torunlarıma ve tüm aileme armağan ediyorum. 
Kitabımın gerçekleşmesinde büyük emekleri geçen kitabın Editörü Dr. Öğr. Üyesi Pelin Aykut, Tasarımcı Ceylan Tekin, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı A. Şenol Armağan’a ve katkıda bulunan herkese gönülden teşekkür borçluyum. 
Ayrıca, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Abdülkadir Gayretli, Rektör Prof. Dr. Bahri Şahin ve Dekan Prof. Dr. Şükran Güzin Ilıcak Aydınalp’a teşekkürlerimi sunarım.
Prof. Dr. İsmet ÇAVUŞOĞLU
İstanbul Gelişim Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi / Sanatçı

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı180
Yazarİsmet Çavuşoğlu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...