HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İş Sağlığı ve Güvenliğinin İşgören Performansı ve İş Doyumuna Etkileri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

İnsana yaraşır bir şekilde yaşamak için, birey çalışmak ve üretmek durumundadır. Ancak bu çalışma şekli de benzer şekilde insana yaraşır bir şekilde olmalıdır. Güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmak yaşam hakkından ileri gelmekle birlikte, aynı zamanda yasal bir haktır. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin 23. Maddesinde belirtilen “elverişli çalışma koşulları” ile vurgulanırken, ulusal ve uluslararası birçok yasal müeyyide ile de koruma altındadır.

Gel gelelim, bazı durumlarda iş sağlığı ve güvenliği adına yapılan çalışmalar ana amacından saparak çalışan sağlık ve güvenliğini sürdürmenin ötesinde yasal yaptırımlar için gerçekleşebilmektedir. Bu durumda küresel bir sorun niteliğinde olan iş sağlığı ve güvenliği için durumun ülkemizde de ve yüzeysel kalarak amaca hizmet etmediği istatistiklerle aşikârdır.

Ancak iş sağlığı ve güvenliği adına yapılan çalışmalara bakıldığında, çalışanın sağlık ve güvenliği sağlamanın yanı sıra başka faydalar sağlayacağı saptanmıştır. İş sağlığı ve güvenliğine harcanan her bir kuruş, performans artışı, iş doyumu artısı gibi artılarla işletme kasasına tekrar tekrar geri dönüş sağlamaktadır. Bu doktora tezi olarak hazırlanarak kitaplaştırılan bu eserde, iş sağlığı ve güvenliğinin etkin bir şekilde sağlanması halinde iş gören performansını ve iş doyumunu da olumlu olarak etkilediği istatistiksel analizlerle ortaya konulmaktadır.

Basım Yılı2020
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı205
YazarDerya Çevik Taşdemir
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...