HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Haksız Arama Suçu (TCK m. 120) – Ceza Hukuku Monografileri –

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Arama; şüpheli ya da sanığa yönelik olarak, suç delillerinin veya müsadereye konu olabilecek eşyanın ele geçirilmesini sağlamak amacıyla, kişinin konutunda, iş yerinde, aracında, eşyalarında, bilgisayar ve bilgisayar programları ve kütüklerinde veya kişi üzerinde icra edilen ve gizlenen bir şeyin ortaya çıkarılması amacını taşıyan bir araştırma işlemidir. Bu tedbir uygulanırken çoğu zaman temel hak ve özgürlüklere müdahale edilmesi kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle arama tedbirinin yasal çerçevesi içerisinde ve usulüne uygun bir şekilde uygulanması önem arz etmektedir.

Kitabın konusunu oluşturan haksız arama suçu, hukuka aykırı bir şekilde üst veya eşya araması gerçekleştiren kamu görevlilerinin bu fiillerini yaptırıma bağlamaktadır. Kitapta öncelikle arama kavramı ve çeşitleri ele alınmış, adli arama ve önleme araması detaylı bir şekilde incelendikten sonra aramaya hâkim olan ilkelere ve aramanın temel hak ve özgürlüklerle ilişkisine temas edilmiştir. Son olarak da haksız arama suçu, tüm unsurlarıyla birlikte ele alınarak, haksız arama suçunun benzer suç tipleriyle ilişkisine, suçun hukuki konusuna, maddi ve manevi unsurlarına, hukuka aykırılık unsuruna, suçun özel görünüş biçimlerine yer verildikten sonra, suçun yaptırımının ne olduğu ve muhakemesinin ne şekilde yapılacağı üzerinde durulmuştur. Yeri geldikçe Yargıtay kararları da incelenerek, gerek uygulamadaki gerekse de mevzuattaki düzenlemelere ilişkin sorunlu hususlara değinilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı216
YazarÖmer Muhammed Albayrak
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...