HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Günah - Musibet Algıları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Böyle bir eseri ortaya koymada etken olan temel düşünce, Günah helak ilişkisi üzerinde, kadim medeniyetlerde ve İslam kültüründe farklı yorumlar dikkatimizi çekmektedir. Bunlardan bir kısmı gerçeğe dayandığı gibi, bir kısmı da mitolojik veriler içermektedir. Bizim asıl amacımız mitolojik verilere dayalı algıların fazla güven içermemesi nedeniyle, bu tür algıların temeline inerek dinle mitoloji arasında ayrım yapma ve dini olanı netleştirme gayretleri yatmaktadır.

Ayrıca Kur’an’ın verileri ile diğer mitolojik unsurların içerikleri arasında bir karşılaştırma yaparak Kur’an’ın verilerinin temelinde yatan gerçeği de ortaya koymaya çalışacağız.

Bu çalışmamızda afet algılarına genel bir bakış yaptıktan sonra, kadim medeniyetlerin dinlerinde günah helak ilişkileri üzerinde nasıl algılar mevcuttur bunları ortaya koyacağız. Bunlarla Kur’an üzerinde karşılaştırmalar yapacağız. Ayrıca Anadolu Uygarlıklarında, Fenike Uygarlığında Hitit Uygarlığında, Yunan Uygarlığında ne gibi günah- helak ilişkisi yönünde algılar mevcuttur bunlar üzerinde duracağız. Bunun yanında günah-helak ilişkisinin Tevrat ve İncillerde, Kur’an‘da geçen kavimlerle ilgili kıssalarında nasıl yer aldığını inceleyeceğiz. Sosyal yapının itikadi yönden, ahlaki yönden bozulmasının medeniyetlerin çöküşünde ne gibi etkilerinin olduğu üzerinde de duracağız. Yine Sümer, Tevrat ve Kur’an’ın verilerinde gemi algısı nasıl yorumlanmış ve bu konuda yerel yorumcuların yorumu ile Kur’an’ın verilerinin örtüşüp örtüşmediği yönlerini de netleştirmeye çalışacağız.

Basım Yılı2020
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı154
YazarEmrullah Fatiş
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...