HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Gördesli Makbule

Ürün stokta bulunmamaktadır.
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Tarih bundan yüz yıl öncesine dayanır, bilinmez bir mücadelenin başlamasına an kalmıştır. Kıran kırana, barutun yetmediği, kılıcın keskinleştiği savaş başlamak üzeredir. Kadını erkeği, yaşlısı genci aynı ateşle uyanacaktır. Uyanacaklardır uyanmasına da yol uzundur. Yolun aşılması için de kahramanların öne atılması gerekir. Bu bir nevi kurban olmaktır. Aynı İsmail gibi boynunu eğip teslim olmaktan geçer bütün çetrefiller. Her biri gönül rızası ile öne atılır. Vatan, bayrak, özgürlüktür ehemmiyet. Şairin dediği gibi vatanı vatan yapabilmenin yolu da uğrunda ölmekten geçecektir.

Gördesli Makbule, Kurtuluş Savaşı’nın adı duyulmayan kahramanlarından biri. Daha düşmanın ayak sesi duyulmadan, vatan sevdası yüreğinde yangın olmuştur. Bayrağının, özgürlüğünün boynu bükülmesin diye daha ellerinin kınası kurumadan eşinin peşine düşüp, dört elle müdafaaya sarılmıştır. Vatanın savunulmasında kadın erkek yoktur deyip dağ, taş, kar kış demeden, askerlerle omuz omuza düşmanla savaşmıştır. Korkmamış, vatan mevzusunda bir adım geri durmamıştır.

Bu kitabı elinize aldığınızda bu mücadeleyi damarlarınızda hissedeceksiniz. Kimi yerinde gencecik bir kızın vatan sevdasına bürünüp onunla dağlara çıkacak, kimi yerinde onunla savaşıp, onunla beraber düşüneceksiniz. Vatanın nasıl kurtulduğuna, ne badireler atlatıldığına minnet duyarak bakacaksınız.

* * *

Milli ve manevi değerlerimiz için ele alınan her türlü yazılı ve görsel eser gelecek nesillere bırakılmış çok önemli birer mirastır. Bu amaçla hazırlanan bu güzel eserde Milli Mücadele Kahramanımız Şehit Makbule Hanım ve silah arkadaşlarının yaşamış olduğu olaylar ve ortaya koydukları şanlı mücadele büyük bir özveriyle araştırılmış, yaşanmış olaylara tanıklık edenlere ulaşılarak; elde edilen bilgiler derlenip, kıymetli yazarımızın süzgecinden geçirilerek siz kıymetli okuyucularımıza sunulmuştur.

Gördes Belediye Başkanı, Muhammed Akyol

* * *

Kuva-yi Milliye hareketini başlatan, bu vatan olmazsa kime kaymakamlık yapacağım diyen kaymakam İbrahim Etkem Akıncı’nın yanında yeni gelin olduğu halde dağlara savaşmaya çıkan Gördesli Mücahid Makbule Efe’miz var bizim. Hiçbir şeye aldırmadan, ardına bile bakmadan gösterdiği mücadele Anadolu kadınının vatanı, bayrağı, ezanı ve namusu uğruna neleri göze alabileceğinin apaçık göstergesidir. Bizler de bu kahramanlıkları geleceğe taşımak, aynı ahlakı, vatan sevgisini aktarmak için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.

Sındırgı Belediye Başkanı, Ekrem Yavaş

Basım Yılı2022
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı184
Yazarİlknur Bektaş
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...