HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

ENERJİ BÖLGESELCİLİĞİ - Şanghay İşbirliği Örgütü ve Avrasya Ekonomik Birliği

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İnsan yaşamının sürdürülebilirliği ve ekonomik faaliyetlerinin devam ettirilebilmesi açısından olmazsa olmaz bir meta olan enerji, kaynağı arz ve talep eden ülkelerin farklı coğrafyalarda bulunuyor olmaları nedeniyle günümüzde uluslararası politikanın en önemli tartışma konuları arasında yer almaktadır. Coğrafi olarak aynı bölgede yer alan devletlerin çeşitli amaçlarla bölgesel iş birliklerine gitmeleri olarak adlandırılan bölgeselleşme fikri oldukça eskiye dayanmakla birlikte bölgesel enerji sorunlarının çözümünü amaçlayan enerji bölgeselciliği eklektik bir model ve yeni bir çalışma alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Enerji güvenliğinin ortak hedef olarak belirlendiği enerji bölgeselciliğinde, bölgesel iş birliğine giren devletler arasında üretici, tüketici ve transit ülkeler bulunabilmektedir. Enerji güvenliği ile enerji bölgeselciliği arasındaki ilişki ortaya konularak bölgeselleşme ve bölgeselleşmenin türlerinin ele alındığı bu kitapta, literatürde ortak bir tanımı bulunmayan “enerji bölgeselciliği” hakkında açıklamalarda bulunulmakta ve bir enerji bölgesi olarak Avrasya incelenmektir.
Soğuk Savaş sonrası dönemde bir enerji bölgesi üzerinde kurulmuş olan ŞİÖ ve AEB'nin enerji bölgeselciliği bağlamında analizini içeren kitap, Soğuk Savaş sonrası Avrasya bölgesinde kurulmuş olan uluslararası örgütleri farklı bir perspektiften analiz etmekte, bölgede yaşanan enerji kaynaklı sorunlara değinerek bölgedeki enerji kaynaklarına yönelik iki uluslararası örgütün “enerji bölgeselciliği” bağlamında analizini içermektedir.
Baskı Sayısı1. Baskı
Baskı YılıMayıs, 2023
Boyut16,5x24
Sayfa Sayısı244
YazarZehra Aksu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...