HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Doğayı Dizginlemek

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Bilimsel fikir birliği, insan konuşmasını anlama yeteneğimizin yüzbinlerce yılda geliştiği yönündedir. Daha yürümeden konuşmaları anlamayı öğreniyoruz ve çok büyük miktarda bilgiyi sadece duyarak sorunsuz bir şekilde özümseyebiliyoruz. Çocuklar okumayı çok küçük yaşta öğrenirler ve bilgileri, işittiklerinden çok daha hızlı bir şekilde okuyarak özümseyebilirler. Oysa okumak için gelişmediğimizi biliyoruz çünkü yazı sadece birkaç bin yaşında. Mark Changizi, insan konuşmasının çok özel olarak doğanın seslerini kullanmak için "tasarlandığını" gösteriyor; bu sesler, kolayca anlamak için milyonlarca yıl boyunca evrimleştirdiğimiz seslerdir. Hangi dil olursa olsun, konuşmamız çok açık bir şekilde doğanın seslerine dayanmaktadır.

"Dil ve müziğin kökenlerine dair ortaya atılmış çok sayıda kuram arasında Mark Changizi'nin kitabı, sınanabilir ve şaşırtıcı biçimde doğru olan çok sayıda öngörüye işaret eden, son derece kesin bir varsayım önermesi bakımından benzersiz."
-Stanislas Dehaene, Bilinç ve Beyin ile Beyin Nasıl Okur?'un yazarı

"Mark Changizi, çoğumuzun aklına bile gelmeyen büyük ve önemli sorulara ikna edici yanıtlar sunarak düşünme biçimimizi değiştirme gibi baş döndürücü bir yeteneğe sahip."
-Roger Highfield, New Scientist editörü ve SuperCooperators'ın yazarı

"Bu muhteşem kitapta Mark Changizi, zihin üzerinde bir ameliyata girişiyor ve bizi insan yapan becerilerin kökenlerini açığa çıkarıyor. Changizi'nin, dil ve müziğe dair dikkatle oluşturulmuş evrimsel açıklaması, bizi kuyruksuz maymunlardan ayıran şeyin ne olduğuna dair düşüncelerimizde devrim yaratacak gibi görünüyor."
-Dan Simons, The Invisible Gorilla kitabının eş yazarı

KapakCiltsiz
Sayfa Sayısı264
YazarMark Changizi
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...