HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Diş Hekiminin Hukuki Sorumluluğu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Diş hekimliği müdahaleleri; kişilerin yeme, içme, konuşma gibi temel yaşamsal fonksiyonlarının temininin yanı sıra dış dünyaya sundukları görünüşlerinin geliştirilmesinde rol oynamakta, fiziksel tedavinin yanı sıra sosyal ve psikolojik tedavi amaçlarına da yönelmektedir. Kişilerin yaş veya cinsiyet ayrımı gözetmeksizin hayatlarında en az bir kez başvurdukları bu müdahale türü, hasta özerkliği ve hasta hakları kavramlarının gelişmesiyle günümüzde her zamankinden daha sık hukuki uyuşmazlık konusu edilmektedir. Bu durum karşısında sağlık hukuku mevzuatı diş hekimliği müdahalelerinin düzenlenmesinde yetersiz kalmakta, hukuki uyuşmazlıkların çözümünde önem taşıyan temel hususların yorumu yargı içtihatları ve doktrin görüşlerine terk edilmektedir.

Diş hekimi ile hasta arasındaki ilişkininin niteliğine ve ihlal edilen hukuk normunun özelliğine göre diş hekiminin özel hukuk sorumluluğu, ceza sorumluluğu, disiplin sorumluluğu, mesleki yaptırımı gerektiren fiillerden sorumluluğu ve reklam faaliyetlerinden sorumluluğu doğabilmektedir. Diş hekiminin mesleğini kamu görevlisi sıfatıyla icra etmesi halinde ise hastayla statüsel bir ilişki içerisinde bulunan idarenin hizmet kusuruna bağlı sorumluluğuna başvurulabilmektedir.
Kitap, diş hekiminin mesleği kapsamında gerçekleştirdiği fiillerinden sorumluluğu hususunun kapsayıcı şekilde ele alınmasıyla diş hekimliği ve hukuk uygulayıcılarına başvuru kaynağı sunulması amacını taşımaktadır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı175
YazarTuğçe Tabaş
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...