HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Deneyimsel Turizm Türleri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Günümüzde bireylerin seyahatlerine karar verirken sanatsal, tarihsel ve kültürel ögeler gibi birçok belirleyici olduğu görülmektedir. Diğer bir ifade ile bireylerin kitle turizminden uzaklaştığı ve deneyimsel turizm türlerine yöneldikleri söylenebilir. Deneyimsel turizm ile birlikte yeni yerler keşfetmeyi amaçlayan ve macera arayışında olan yeni turist tipolojisinin ortaya çıktığı dikkat çekmektedir. Dolayısıyla deneyimsel turizm kitle turizminden farklı olarak özel ilgi turizmi üzerine yoğunlaşmaktadır. Deneyimsel turizmde bireyler, bulundukları destinasyonların kültürel değerlerini ve doğal çevresini izleyerek deneyimlemektedirler. Deneyimsel turizmi, temelde kültür turizmi ve ekoturizm desteklemektedir. Buradan hareketle deneyimsel turizmin sürdürülebilir turizmi desteklediği söylenebilir.

Bu kitapta hem sürdürülebilir turizmi destekleyen hem de turizm faaliyetine katılan ve yeni arayışlar içerisinde olan bireylerin özel ilgi turizmi kapsamında katılmış oldukları güncel deneyimsel turizm türleri konu edilmiştir. Kitabın hem ilgili akademik çalışmalara hem de turizm sektörüne kaynak sağlaması amaçlanmıştır.

Basım Yılı2021
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı266
YazarSongül Özer
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...