HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Daisy Miller

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Amerikalı güzel kız olan Daisy Miller'in annesi ve erkek kardeşi ile yapmış olduğu Avrupa yolculuğu anlatılmakta. Asıl konu aşırı dikkat çeken güzelliği ve Avrupa kültürünün hal ve hareketlerindeki rahatlığı yüzünden çevreden tepki çekmesi şeklinde. Bu gezi sırasında Amerika'da yaşamış bir genç ile karşılaşarak kendisine deliler gibi aşık etmesi ve farklı yöntemlerle Daisy'nin karşılık vermemesi şeklinde ilerliyor. Kitap zamanında kızlara kötü örnek oluyor diye yasaklanmış bile. Kitapta 19. Yüzyıldaki sınıf ayrımına da arka planda yer verilmiş. Günümüzde normal karşılaştığımız durumların o zamanda şiddetle zengin-fakir uçurumunu gösteriyor.
Henry James'in "Daisy Miller: Bir Çalışma" adlı eseri, İsviçre'nin Vevey kasabasındaki pitoresk manzaraları fon alarak sosyal zıtlıklar ve kültürel karşılaşmalar üzerine büyüleyici bir keşfe çıkıyor. Romanın açılış sahnesinde, elit Avrupa tatil kültürünün bir mikrokosmosu olan "Trois Couronnes" oteli, Rus prenseslerden Amerikalı turistlere kadar çeşitli misafirleri, kusursuz Alman garsonların gözleri altında ağırlıyor. Bu lüks ortamda, genç ve çekici Amerikalı Winterbourne, sadece Dent du Midi'nin güneşli zirveleri ve Chillon Kalesi'nin tarihi kuleleri gibi etkileyici manzaralarla değil, aynı zamanda sosyal etkileşimlerin karmaşıklıklarıyla da büyülenir. Winterbourne'un huzurlu varoluşu, Avrupalıların ağırbaşlı davranış kurallarına meydan okuyan flörtöz ve açık sözlü tavırlarıyla Daisy Miller adında çarpıcı güzellikte bir Amerikalı kızla tanışmasıyla altüst olur.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı72
YazarHenry James
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...