HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Cinsel Suçlarda İspat Sorunu ve Yargılama Usulü

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun İkinci Kitabının, "Kişilere Karşı Suçlar" başlıklı İkinci Kısmının "Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar" başlıklı Altıncı Bölümünde düzenlenen bu suçlar; unsurları, yapısı, delilleri ve eylemin sübutu açısından diğer suç tiplerine göre farklılık göstermektedir.

Bu çalışmayla Kanun'da belirtilen sistematik gözetilerek cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar tüm hukuki boyutlarıyla ele alınıp açıklanmaya çalışılmıştır. Suçun sübutuna ve nitelendirilmesine ilişkin sorunlar değişik yönleriyle incelenerek, öğreti ve yüksek mahkeme kararlarından örnekler verilmiştir. Ayrıca cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlarda ispat konusunun önemli bir sorun teşkil ettiğinin altı çizilerek özellikle deliller ve delillerin değerlendirilmesine ilişkin açıklamalara yer verilmiştir. Yine bu çerçevede temel kavramlar, suçun unsurları, suçun konusu, suçun fail ve mağduru, ortaya çıkış biçimleri gibi önemli hususlar ile bazı usul konularına değinilmiştir.

Kitap, iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarı, reşit olmayanla cinsel ilişki ve cinsel taciz suçları ile Yargıtay kararları, ikinci bölümde ise; soruşturma ve kovuşturmada dikkate alınacak hususlar, usule ilişkin hükümler, ispat yükümlülüğü ve sübut sorunu yer almaktadır. Ayrıca kitaba alınan yüksek yargı kararları seçilirken konular tasnif edilerek, özellikle son yıllara ilişkin olanlara öncelik tanınmış ve uygulamada kararlılık gösteren, güncelliğini kaybetmeyen, açıklayıcı, yol ve yöntem gösteren kararlar tercih edilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı786
YazarMehmet Taştan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...