HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Ceza Hukukunda Ön Kusurluluk – Ceza Hukuku Monografileri –

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitap ceza hukukunda hemen hemen her konu ile bağlantılı olarak ortaya çıkan çok temel bir sorunun çözümüne odaklanmıştır. "Ön kusurluluk" olarak isimlendirdiğimiz bu sorun, cezalandırılabilirlik için gerekli olan temel esasların uygulanması halinde failin cezasız kalmasına ya da normalden daha az ceza almasına neden olan bir problemdir. Bu sorunun ortaya çıkmasının sebebi, suça doğrudan sebebiyet veren davranışın gerçekleştiği zamanda failin cezasız kalmasına ya da daha az ceza almasına sebep olan bir nedenin bulunması, ancak bu nedene bizzat fail tarafından sebebiyet verilmesidir. Bu sebeple failin kendisinin yol açtığı bu nedenin mevcudiyetinden yararlanarak cezasız kalması ya da daha az ceza alması, adil görülmemektedir.

Failin cezai sorumluluğunun nasıl belirleneceği ise bir sorun hâline gelmektedir. Esasen kanunda yer alan taksir sorumluluğu, dolaylı fail ve azmettiren kişinin icrasına katılmadıkları halde bir fiilden kaynaklanan sorumlulukları gibi bazı temel isnadiyet modellerinin dogmatik esasının belirlenmesine de katkı sunan bu çalışmada, ön kusurluluk sorununun belirdiği tüm ihtimaller tespit edilmiş ve sorunun çözümü bağlamında ortaya konan görüşler ele alınarak tenkit edilmiştir. Hem mevcut düzenlemelere uygun çözümler gösterilmiş hem de olması gereken hukuk açısından önerilerde bulunulmuştur. Ceza hukuku dogmatiğine katkı sunacağını umduğumuz bu çalışmanın ilgili ön kusurluluk sorunu bakımından da farkındalık oluşturacağı düşünülmektedir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı302
Yazarİsmail Çınar
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...