HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Çalın Davulları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Adalar Denizinde birbirine benzeyen iki güzel şehir vardır; biri Selanik, diğeri İzmir... Öyle güzeldirler ki ikisine de her giden onları yeniden görmek ister. Belki de bu kadar güzel olmalarından dolayı yaşadıkları kederler, acılar, sıkıntılar da birbirinin benzeri olmuştur. Buralarda yaşayanlar da şehrin güzelliği kadar da bu acıları yaşarlar. İşte “Çalın Davulları”ında tarihi olaylar eşliğinde, roman kurgusu içerisinde her iki şehirde de sevinci, hüznü, sıkıntıyı yaşayanlar anlatılmaktadır.

Selanik’te kendi halinde yaşayan bir Türk ailesinin bu güzel şehrin Yunan askerleri tarafından işgal edilmesiyle başlayan dramını, kaybettiklerini, geride bırakmak zorunda kaldıklarını ve çekilen acıların yüreklerinde bıraktığı hüznü görecekseniz. İzmir’e gelip hayata yeniden tutunmaya çalışırken aynı zaman diliminde İzmir’deki sosyal hayatın nasıl olduğunu, gayrimüslim tebaadan Rumların Megalo İdeaları için nasıl hazırlandıklarını, yerli işbirlikçiler ile vatanseverlerin mücadelesine de şahit olacaksınız.

Bu romanda yalnızca Terzi Tahir’i, Halit’i, Halide’yi, Mustafa’yı, Zeynep’i ve onların kaybettiklerini okumayacaksınız! Göç yollarında, hangi dağın başı olduğu bilinmeyen yerlerde yitirilip de mezarına bir taş bile dikilemeyenlerin olduğunu da fark edeceksiniz! İzmir Müdafaa-i Hukuk Cemiyetini kuranların, Osman Nevres’in ve nice adı sanı unutulmuş vatanseverin yanında, Metropolit Hrisostomos ile onunla birlik olanların ve olmayanların, Damat Ferit’in yolundan gidenlerin, Yunanlıların, Amerikalıların ve İngilizlerin de neler yaptıklarını okuduğunuzda ise aslında bu toprakların neden bu kadar kıymetli olduğunu anlayabileceksiniz.

Takvimler 15 Mayıs 1919 gününü gösterdiğinde İzmir’de yaşananları, bilmeyip de ilk defa karşılaşacağı hadiseleri okuyup öğrenirken neler hissedeceği ve hangi duyguları yaşayacağı ise yalnızca kıymetli okuyuculara kalmış…

Basım Yılı2020
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı201
YazarBülent Keskin
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...