HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Blockchain Teknolojisi & Akıllı Kod'un ve Sözleşmenin İfası

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Çalışma, modern teknolojinin hızlı evrimi ve Blockchain teknolojisinin finansal işlemler, nesnelerin siber-fiziksel iletişimi, kuantum hesaplama ve yapay zeka araçları ile bilgi işleme yöntemlerini nasıl dönüştürdüğü üzerine bir inceleme sunmaktadır. 2008 küresel krizinin ardından Bitcoin ile Blockchain teknolojilerinin yükselişi ve neticesi gelişen teknolojik sistemler kitabın kapsamını oluşturmaktadır. Bu teknolojilerin şeffaflık, güvenlik ve merkezi olmayan yapısı gibi özelliklerinin, e-ticaretten diğer hukuki işlemlere kadar geniş bir alandaki uygulamaları nasıl dönüştürdüğü tartışılmıştır. Kuantum hesaplamanın kriptografi ve Blockchain üzerindeki etkileri, yapay zeka araçları ile Blockchain teknolojisinin uyumu gibi konular çalışmanın odak noktasını oluşturmaktadır.

Akıllı sözleşmelerin hukuki nitelikteki sözleşmelerden ayrıldığı, tek başına hukuki nitelikte bir sözleşme olmadığı vurgulanmakla birlikte, Blockchain teknolojisinde kullanılan akıllı sözleşmelerin tüketici ve işletmeler arası işlemleri nasıl daha şeffaf ve güvenilir hale getirebileceği, iş süreçlerini hızlandırma ve anlaşmazlıkları azaltma potansiyeli ele alınırken, diğer yandan zorluklarına değinilerek geleneksel hukuki nitelikteki işlemler ve sözleşmelere ilişkin, sözleşmenin kurucu unsurları, bazı sözleşme türlerine ilişkin edimin ifası ile geçerliliği üzerine karşılaştırmalı bilgiler ve tartışma konuları sunulmuştur.

Ayrıca, Blockchain teknolojisi ile akıllı sözleşmelerin uygulama alanları ve çalışma prensibi anlatılmakla birlikte, bu teknolojilere ilişkin yasal düzenleme eksikliğine ve bu eksikliklerin çözümüne dair öneriler sunulmaktadır. Blockchain'in mevcut ve gelecekteki uygulamaları, Dünya genelindeki yasal düzenlemeler ve regülasyon çalışmalarıyla birlikte ele alınmıştır.

Blockchain teknolojisi ve akıllı sözleşmelerin merkeziyetsiz yapısı nedeniyle yabancılık unsurunun tespitindeki zorluklar, uluslararası devlet yargı mekanizmalarının durumu, alternatif uyuşmazlık çözüm yolları açısından çevrimiçi tahkimin bu belirsizliklere çözüm için uygulanabilirliği ve neticede Blockchain tahkim süreçleri ile bu alandaki uygulamaların analizi çalışmada değinilen diğer hususlardır.

Bu çalışma, teknoloji ve hukuk profesyonellerine, Blockchain, kuantum, loT ve yapay zeka teknolojilerine ilgi duyan herkese, alanın mevcut durumu ve geleceği hakkında naçizane katkı sunmak amacıyla hazırlanmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüCiltli
Sayfa Sayısı520
YazarSinan Şahbudak
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...