HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Asliye Hukuk ve Tüketici MahkemesindeVekalet Ücreti Davası (Ek Bölüm: Kamu Avukatlarının Vekâlet Ücreti)

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitabımızın bu üçüncü baskısında gerekli güncellemeler yapılmıştır. Bu bağlamda, 01.04.2022 tarih ve 31796 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak 01.10.2022 tarihinde yürürlüğe giren 7392 Sayılı Kanun hükümleri ile 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da yapılan değişiklik ve eklemeler metne işlenmiştir.

Yine kanun yolları ile ilgili parasal sınırlar da güncel hâliyle metne yerleştirilmiştir.

Bundan başka avukatlık ücret alacağı davaları ile ilgili yeni içtihatlar bu baskıya alınmıştır, bu bağlamda: Haklı ve haksız azil, azlin diğer dava ve işlere sirayeti, müvekkilin tüketici sıfatını taşı-ması, elektronik tebligatın ispatı, hapis hakkı, avukatın bilgi ve hesap verme yükümlülüğü; sözleşme, yasa ve tarife hükümleri ışığında avukatlık ücretinin hesaplanması gibi birçok konuya ilişkin içtihatların eklenmesi ile metnin daha da zenginleştirilmesi amaçlanmıştır.

Avukatlık ücret alacağı ile davalar bakımından güncel olan bir konu, bu davaların belirsiz alacak davası (HMK m.107) şeklinde açılıp açılmayacağıdır. Buna ilişkin olarak, geçen baskıdan bu yana birtakım gelişmeler ve yenilikler vuku bulmuştur. Bu nedenle İkinci Kısım 6. Bölümde Avukatlık ücretinin tahsili için belirsiz alacak davası açılıp açılamayacağı sorunu yeni baştan yazılarak konu hakkındaki son durum okurun istifadesine sunulmuştur.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı562
YazarMehmet Akif Tutumlu , Murat Usta
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...