HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Alevi Devletleri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

İlk baskıda 868 yılında başlattığımız bu çalışmayı geliştirerek birçok yeni devlet eklemiş ve ilk baskıda adı geçen devletler hakkında detaylı bilgilere inerek çalışmayı tamamlamaya çalıştık. İlk baskıda ele alınan 23 tane Alevi Devletine ek olarak 15 devlet daha araştırmalarda bulunmuş ve Alevi Devletlerinin sayısı 38'e çıkartılmıştır. Daha önce kimsenin pek de dikkatini çekmeyen İmam Hasan'ın torunu İdris'in(İmam Hasan'ın oğlu Hasan-ı Müsenna'nın İdris) kurduğu İdrisiler devleti ve İran'da 864 yılında İmam Hasan soyundan gelenlerin kurduğu Alaviler Devleti de araştırmaya dahil edilmiş ve tarihte göz ardı edilen bir konu gün ışığına çıkartılmıştır.

İlk baskıda 868 yılından başlatılan kitabımız bu yeni baskısında yeni araştırmalar ışığında genişletilmiş birçok yazı ve belgelerle birlikte 789 tarihine kadar inmiştir. Yani Hamdanilerden 79 yıl önce İmam Hasan'ın torunu İdris bir devlet kurmuş ve şimdiki Fas'ta o dönemde Abbasilere rakip ikinci Müslüman devlet konumuna getirmiştir.

İdris Fas'ta devlet kurduğunda 12 İmam'ın yedincisi İmam Musa Kazım hayattaydı. İdrisiler devletinde hükümdara bu yüzden Halife ünvanı verilmemiş, sadece Emir olarak tanınmıştır.

Basım Yılı2012
Baskı Sayısı2
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı483
YazarMuharrem Uçar
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...