HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde <br />Ticareti Suçu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti suçuna ilişkin yazılmış bu eserde; TCK 188/3. maddesinde düzenlenen suç, güncel Yargıtay ve BAM kararları ışığında özel olarak ele alınmıştır. Toplum sağlığı ve kamu düzeni noktasında ciddi bir tehdit oluşturan bu maddelerin ticaretinin yapılmasına ilişkin cezai müeyyide oldukça geniş kapsamlı düzenlenmiş olup, suçu sabit olanlar açısından ise ağır cezalar öngörülmektedir. Bu çalışmanın öncelikli amacı ise bu suç özelinde uygulamada karşılaşılan problemleri derinlemesine irdelemektir.

Bu doğrultuda; uyuşturucu ve uyarıcı madde suçunun öncelikle maddi unsurları incelenmiş, suç kapsamındaki seçimlik hareketlerin tanımlamaları, hangi hallerde seçimlik hareketlerin ihlal edilmiş olacağı açıklanmış, suçun manevi unsuruna ilişkin uygulamadaki değerlendirme kriterleri ve etkin pişmanlık hükümleri Yargıtay kararları ışığında incelenmiştir. Ayrıca bu suç özelinde delil elde etmek için kullanılan gizli soruşturmacı kurumu da çalışmada Yargıtay kararları ışığında tartışılmıştır.

Kitap yeni bakısında, mevzuat değişiklikleri ve yeni kararlar doğrultusunda güncellenmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı200
YazarAslı Selvi Akpınar
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...