HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Üretken Yapay Zeka ve Prompt Mühendisliği Kullanıma Hazır 200'den Fazla Prompt Örneği

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Artık herkes her konuda yapay zekaya sorular sorarak yanıt alabiliyor. Diğer bir ifade ile, yapay zekaya prompt veriyor ve sonucunu alıyor.

Peki, siz gerçekten doğru soruyu sormayı biliyor musunuz?

Veya yapay zekanın size verdiği yanıtın gerçekten doğru olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz?

Bu alanın Türkçe olarak yazılmış ilk özgün kitabı olan bu eser, yapay zekaya doğru sorular sormayı, verilen yanıtların doğruluğunu değerlendirmeyi ve içerdiği bilgiyi doğru bir şekilde iletebilmenin inceliklerini ve püf noktalarını anlatıyor.

Hem mesleki deneyimi hem de akademik çalışmaları ile yapay zeka konusunda uzman olan Dr. Ezgi Avcı tarafından kaleme alınan bu eser, konuları sistematik olarak sınıflandırmış ve püf noktalarıyla okuyucuya aktarmıştır.

Anlatılan konuların daha iyi anlaşılması için, gerçek dünyadan 200'den fazla örnek prompta yer verilmiştir.


KİTAP HAKKINDAKİ GÖRÜŞLER:
Bu eser, çağımızın en çarpıcı teknolojik dönüşümlerinden birinin kalbine yolculuk ediyor, akademik mükemmelliği ve yenilikçi düşünceyi bir araya getirerek, geleceğin mühendislerine ilham veriyor.
Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU
Rektör, TED Üniversitesi

Bu eser, öğrencilerimizi yeni bir düşünce biçimiyle tanıştıran, onlara yapay zekanın ve dil modellerinin dünyasını açan bir kapı. Bu eser, gelecekteki öğretim metotlarını ve araştırmaları şekillendirecek olan bu yeni dili anlamamızı sağlıyor. Dolayısıyla her akademisyenin okuması gerektiğini düşünüyorum.
Prof. Dr. Kürşat AYDOĞAN
Rektör, Bilkent Üniversitesi

Dünyada yeni bir lisan doğuyor. Geleceğin liderlerinin misyonlarını başarılı bir şekilde yerine getirebilmeleri için, bu dile kayıtsız kalması mümkün değildir. Bu dil teknoloji dilidir, yapay zeka dilidir. Bu eser, üretken yapay zekanın ve prompt mühendisliğinin nasıl kullanılması gerektiğini öğreneceğiniz yolculukta size ışık tutacak.
SamiASLANHAN
YK Başkanı & Kurucu, Kontrolmatik & Plan-S

Üretken yapay zeka ve dil modellemesi, iş dünyasında yeni bir dönemin kapısını aralıyor ve bu eser bu dönemin anahtarını sunuyor. Bu eser, işletmenizin verimliliğini artırmanın ve rekabet avantajınızı korumanın yeni yollarını keşfetmek için mükemmel bir yol gösterici.
Arda ÖDEMİŞ
YK Başkanı & Kurucu, ARD Grup

Bu eser, üretken yapay zeka ve prompt mühendisliği gibi modern kavramların akıllı sistemlerin geliştirilmesinde nasıl kullanıldığını derinlemesine analiz etmekte, bu teknolojilerin potansiyelinin nasıl tam anlamıyla keşfedilebileceğini araştırmaktadır. Akademisyenler, girişimciler ve teknoloji profesyonelleri için bir rehber niteliğinde olan bu çalışma, okuyucuları kendi yenilikçi çözümlerini üretmeye teşvik etmektedir. Ayrıca, okuyucuları geleceğin teknolojilerine yön vermeye ve kendi projelerini geliştirmeye yönlendiren ilham verici bir kaynaktır.
Mustafa AKMAZ
YK Üyesi & GM, Emeklilik Gözetim Merkezi
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı304
YazarEzgi Avcı
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...