HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türkiye’de Fuhuş

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Geneleve girip araştırma yapmak için Ankara’ya giderek devletin ilgili kurumlarından gerekli izni aldıktan sonra Diyarbakır genelevine kayıtlı 51 kadın ile görüşme yaptım. Araştırma kapsamında genelevde çalışan kadınlar ile yapmış olduğum görüşmeler esnasında elde ettiğim bulgular neticesinde, dolaylı da olsa kadınlar haricinde fuhuş sektöründe yer alan yabancı uyruklu kadınlar, fuhşa itilmiş mağdur çocuklar, eşcinseller, transseksüeller ve travestilerin sektördeki yerine ve sorunlarına da yer vererek fuhuş olgusunu yasal ve yasal olmayan yönüyle çok boyutlu ele aldım. Ayrıca, araştırmamda fuhuş sektörünün içinde yer alan müşteri ve patronları da görmezden gelmedim ve onların sektördeki konumuna yer verdim.
Araştırmamın birinci bölümünde fuhşun tanımı, fahişe/seks işçisi kavramları, fuhşun bir meslek olup olmadığı, fuhşun dünyada ve ülkemizdeki tarihsel süreci ve fuhuşla alakalı günümüzdeki yasal düzenlemeler ile değişik ülke yasaları başlıkları altında kavramsal ve kuramsal tartışmalara yer verdim; ikinci bölümünde yurt içinde ve yurt dışında fuhuşla ilgili yapılmış olan araştırmalara değindim; üçüncü bölümünde fuhşun ekonomik, sosyal, kültürel, psikolojik, cinsel, teknolojik ve biyolojik sebeplerine yer verdim; dördüncü bölümünde fuhuş sektöründe bulunanların ekonomik, sağlık, damgalanma ve güvenlik sorunlarını ele aldım; beşinci bölümünde genelevde çalışan kız kardeşlerim olan kadın görüşmecilerin seslerine yer verdim.

Basım Yılı2023
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı230
YazarJale Karhan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...