HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türk Rehin HukukundaSabit Derece Sistemi ve İstisnaları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu çalışmada "Türk Rehin Hukukunda Sabit Derece Sistemi ve İstisnaları" incelemeye alınmıştır. Çalışmamızın temel amacı sabit dereceler sisteminin işleyişini sistematik bir şekilde açıklamak, sistemin özellik ve unsurlarını temel olarak ortaya koymaktır. Yine bu çalışma ile hukukumuzda sabit dereceler sisteminin kabul edilmesi sonucu ortaya çıkan sorunların tespit edilip, bunların çözülmesine katkı sağlayabilecek çözümlerin sunulması da amaçlanmıştır. Çalışmamızın daha aydınlatıcı olabilmesi için sabit dereceler sisteminin uygulamadaki yansımaları hakkında Yargıtay içtihatlarına yer verilmiştir.

Çalışmamız bir giriş, üç bölüm ve sonuçtan oluşmaktadır. Birinci bölümde sabit dereceler sistemi ile ilgili temel bilgiler verilmiştir. İlgili bölümde sırasıyla sabit derece sistemiyle ilgili temel kavramlar, taşınmaz rehninde sırayı belirleyen sistemler incelenmiştir.

İkinci bölümde sabit dereceler sisteminin ilke ve esasları ele alınmıştır. Bu bölümde sırasıyla sabit dereceler sisteminin ilkeleri, rehin hakkında derece ve sıranın belirlenmesi, sabit dereceler sisteminin hükümleri ayrıntılı bir şekilde irdelenmiştir.

İncelemenin üçüncü ve son bölümünde ise, sabit dereceler sisteminin istisnalarına yer verilmiştir. Bu kapsamda sırasıyla, kanundan doğan ilerleme hakları başlığı altında paraya çevrilme halinde doğan ilerleme hakkı, arazi iyileştirmesi sebebiyle kurulan ipoteğin sona ermesi halinde ilerleme hakkı incelenmiştir. Bu bölümde son olarak sözleşmeden doğan ilerleme hakkı tüm ayrıntısıyla ele alınmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı120
YazarEbru Köroğlu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...