HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türk Medeni HukukuMiras Hukuku<br /> Mevzuattaki Değişikliklere ve Uygulamalardaki Yenililiklere Göre Genişletilmiş ve Güncelleştirilmiş

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitabımızın ilk yazarı olan Ali Naim İnan Hocamız, üç kuşak Ankaralı olarak 1926 yılında Ankara'da doğdu. İlköğretimini Hamanönü'nde ki İnönü İlköğretim Okulu'nda, orta öğrenimini Kurtuluş Lisesi orta kısmında, lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır. 1945 yılında başladığı Ankara Hukuk Fakültesi'ni 1954 yılında bitirmiştir. Daha sonra Almanya Heidelberg Üniversitesi'nde doktora öğrenimine başlamış, Freiburg şehrinde Prof. Dr. Hans Thim'in yanında eğitimine devam ederek 1956 yılında, "Alman Türk, İsviçre Hukukunda İmkânsızlık" konulu doktora tezini vermiştir.

Ali Naim İnan Hocamız, 1957 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde medeni hukuk asistanı olarak akademik kariyerine başlamış, 1960 yılında, "Türk Hukukunda İlan Suretiyle Vaatler" konulu teziyle "Doçent" olmuştur. 1964 yılında Lozan'da İsviçre Federal Mahkemesi'nde çalışma fırsatı bulmuş, 1967 yılından itibaren Türkiye'de ilk defa "Çocuk Hakları" ile ilgili dersler vermeye başlamıştır. Çocuk hakları konusunda bir kitap yazan Ali Naim İnan Hocamız, bu konuda verdiği takdim teziyle 1970 yılında "Profesör" unvanını kazanmıştır.

1972 yılında Ankara Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı seçilen Ali Naim İnan Hocamız, dekanlığının sona ermesinden sonra 1974 yılında medeni hukuk kürsüsü başkanlığına seçilmiştir.

1980-1982 yılları arasında ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. 1993 yılı itibarı ile Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden emekli olan Hocamız ayrıca 1984 yılında Tevfik Fikret Eğitim Vakfı'nın da kurucuları arasında yer almıştır.

Ali Naim Hocamız, kurucu dekanı olduğu Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde de medeni hukuk dersleri vermiştir.

Ali Naim Hocamız, 5 Mayıs 2018 tarihinde arkasında binlerce öğrencisini bırakarak hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı540
YazarAli Naim İnan , Hakan Albaş , Şeref Ertaş
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...