HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türk Ceza Hukukundaİntihara Yönlendirme Suçu (TCK m. 84) – Ceza Hukuku Monografileri –

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İntihar, geçmişte lanetlenen bir davranış olarak kabul edilmiş ve intihar eden kişilerin bedenleri üzerinde bazı cezalar öngörülmüştür. Toplumsal dinamiklerin değişmesiyle intihara yönelik bakış açısı da zaman içerisinde değişmiş ve bu değişim hukuk kurallarına yansımıştır. Nitekim modern ceza hukuku sistemlerinde intihar veya intihara teşebbüs suç olmaktan çıkartılmıştır.

Çalışmanın ilk bölümünde; intihara yönlendirme suçuna ilişkin açıklamalara geçilmeden önce, kavramsal olarak intihar ve tarihsel süreçte toplumların intihara karşı tepkilerine detaylıca değinilmiş ve intihar kavramına hukuk bilimi dışındaki diğer bilim dallarının yaklaşımı açıklanmıştır. Devamında intihar kavramı hukuki perspektiften incelenmiş ve intihara yönlendirme suçunun ötanazi ve talep üzerine öldürme kavramlarıyla farkı açıklanmış, karşılaştırmalı hukukta intihara yönlendirme suçuna ilişkin mevcut yasal düzenlemelere yer verilmiştir.

Çalışmanın ikinci bölümünde; intihara yönlendirme suçuyla korunan hukuki menfaat ve intihara yönlendirme suçunun unsurları, belirli suç inceleme metoduyla ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. İntihara yönlendirme suçunun unsurlarının açıklandığı bu bölümde, 765 sayılı TCK'nın 454. maddesinde yer alan intihara ikna ve yardım suçuyla da karşılaştırması yapılmış ve suçun özel görünüş biçimleri ile yaptırım ve muhakeme koşulları açıklanmıştır. İkinci bölümün son kısmında ise terör kapsamında işlenen intihara yönlendirme suçu ile çevrimiçi oyunlar vasıtasıyla işlenen intihara yönlendirme suçuna yer verilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı172
YazarDeniz Ali İlkem Demir
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...