HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türk Anayasalarında Devlet Başkanının Sorumluluğu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu eser; tarafsız bir bakış açısıyla Türk anayasalarında devlet başkanının sorumluluğunu cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemini merkeze alarak analiz etmekte ve geliştirilmesi gereken yönlerine dair tespitlerde bulunmaktadır.
Anayasalar; salt hukuki nitelikli düzenlemeler değil, içerisinden çıktığı toplumun siyasi, tarihî ve kültürel yapısı çerçevesinde şekillenen metinlerdir. Bu minvalde çalışma boyunca incelenen anayasalar ile Türkiye'nin siyasi tarihi ve sosyolojisi arasındaki bağ koparılmadan analiz edilmeye özen gösterilmiştir.
Kuvvetler ayrılığı teorisinde kendine özgü bir yeri olan cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemiyle birlikte araştırılmayı bekleyen pek çok yenilik ortaya çıkmıştır. Bu çalışma da araştırma boşluklarından önemli birini doldurmaya namzet olarak literatüre katkı sunma niyetindedir. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminde devlet başkanının sorumluluğunun eleştirel bir yaklaşımla karşılaştırmalı olarak muhakeme edilmesi eserin özgün yanını oluşturmaktadır.
Türkiye tarihinde uygulanmış hükûmet sistemlerinin etkinliğinin analizinde ideolojik bakış açısı veya politik önyargılarla hareket etmek yerine, tarihsel perspektiften ülke pratiğini ortaya çıkarmak çok daha yararlı olacaktır. Nitekim siyasi tarafgirlikten uzak bakış açısı, geniş ve zengin bir perspektifle şekillenen demokratik zeminde sistemin gelişmesine katkı sağlayacaktır.
Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıAralık, 2023
Boyut16,5x24
Sayfa Sayısı212
YazarMuhammet Esat Bolat
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...