HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Toplu Oyunları 2

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Markette; Tek kişilik kadın oyununda markette çalışan bir kadın tüketim alışkanlıkları üzerinden; “Kapitalizm kadını hem özne hem de nesne olarak kullanıyor.” çıkarımına ulaşır.

Gökkuşağı; Kapı çaldığında beklenenle yüzleşecek cesareti kendinde bulamayan Hatice, kapıyı neden açmadığına dair hikâyeler uydurur ve oyunun diğer karakterleriyle toplumun “kadın” ve “erkek” algısı üzerine sorular üretirler.

Yedek Parça; Tek kişilik bu oyunda Mustafa’nın hayatına giren “anne”, “abla”, “ilk eş” gibi kadın rolleriyle kendi kızının hayatının geleceği üzerindeki endişelerinin, çatışmaları anlatılır.
 
“Hayata eşit başlamadığımızı çocukluktan itibaren anlarız. (…) ayrımcılık tohumları ekilmiştir biz kadınların yaşamlarımıza. Bize düşen o kuralları sorgulamadan uygulamamızdır. İşte anahtar kelime bu: "Sorgulamak. (…) Sevgili Ceren'in yaptığı gibi sorgulamalarını kalemi ile oyunlarında dile getiren, eylemleri ile gündeme taşıyan kadın STK, meslek örgütleri ve sendikalar hep birlikte eşitsizliği yok etme mücadelesine bu yüzden sıkı sıkıya sarılırız.”

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı

Canan Güllü

Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı1
YazarCeren Olpak
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...